deniz-tatil-yaz

Yaz mevsiminin en güzel günlerini yaşıyoruz, tenimizi bronzlaştırmak için harika fırsatlarımızı var… Doğru koruma yöntemlerini kullanarak hızlı ve sağlıklı bronzlaşabiliriz. Önce, güneş ışınlarını yakından tanıyalım ve sonrasında bronzlaşmanın püf noktalarına geçelim…

Güneş ışınları dünyaya üç yoldan, doğrudan, yansıyarak ve dağılarak ulaşıyor. İnsan cildine doğrudan ve yansıyarak etki eden güneş ışınları belirli bir süre için faydalı olmakla birlikte, fazla maruz kalındığında, zararlı UVA ve UVB ışınları zaman içinde sağlığı olumsuz etkiliyor.

Yansıyan ışınlarla ilgili yapılan çalışmalara göre:

  • Deniz suyunun yarım metre altına ultraviyole ışınlarının %40’ı ulaşıyor,
  • Kum ultraviyole ışınlarının %25’ini, kar ise %90’ını yansıtıyor, bu yüzden hem kışın kayak yaparken hem yazın güneş varken koruyucu ürünler kullanmak gerekiyor.
  • Gölgede bulunmak yeterli koruma sağlamıyor,
  • En iyi şartlarda bile gölge ultraviyole ışınlarının ancak %50’sini engelliyor.

Güneşten tamamen kaçmak yerine, en iyi şekilde korunmanın bilincine varmak gerekiyor. Bu nedenle güneş korunmasıyla erken yaşta tanışmak büyük önem taşıyor. Güvenilir markaların güneş koruyucu ürünleri; suya dayanıklılığı, her yaş grubuna uygun çeşitleri, her cildin ihtiyacını karşılayan formülleri, gelişmiş UVA/UVB filtre sistemi ve GKF seçenekleriyle, kullanıcılara yazın keyfini çıkarma imkânı sunuyor.

Tatil planları yapan ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak için Nivea Sun Koruma & Bronzluk serisiyle hem bronz bir tene sahip olma, hem de güneşin zararlı ışınlarından korunma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Özel formülü, cildin melanin üretimini aktive ederek, cildin doğal bronzlaşma sürecini hızlandırıyor. Yüksek koruma faktörlü seri, dermatolojik olarak test edilmiş suya dayanıklı içeriğiyle, cildin zarar görmesini engelleyerek sağlıklı bir şekilde bronzlaşmayı sağlıyor.

nivea-bronzluk

Hızlı bronzlaşmak için sprey

Nivea SUN Koruma ve Bronzluk / Bronzluk Artırıcı ve Koruyucu Güneş Spreyi GKF 50 : 50,90 TL

20 ve 30 faktör seçenekleri sunan NIVEA Sun Bronzluk Artırıcı ve Koruyucu Güneş Yağı, promelanin özleriyle cildin melanin üretimini canlandırıyor ve bronzlaşma sürecini destekliyor. Kolayca emilen, suya dayanıklı ve transparan formülü sayesinde, cilde ipeksi bir dokunuş kazandırıyor.

Yüksek korumalı güneş kremi

Nivea Sun Koruma & Bronzluk Yüz Kremi 50+, yüzü güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Meyan kökünden elde edilen doğal bitki özleriyle, cildin bronzlaşmasını sağlayan melanin üretimini destekleyerek daha yoğun ve kalıcı bronzluk sağlıyor. Suya dayanıklı ürün, hafif ve yağlanma yapmayan formülüyle cildi nemlendiriyor.

Nivea Sun Koruma&Bronzluk / Yüz Kremi GKF 50           : 35,90 TL

Bronzluk artırıcı güneş sütü

20 ve 30 faktör seçenekleri bulunan NIVEA Sun Bronzluk Artırıcı Güneş Sütü, yüksek etkili UVA/UVB filtesiyle anında koruma sağlıyor. Meyan kökünden elde edilen doğal bitki özleriyle cildin bronzlaşmasını kolaylaştıran melanin üretimini destekleyerek, %100 doğal bronzluk kazandırıyor.

Nivea Sun Koruma&Bronzluk / Bronzluk Artırıcı ve Koruyucu Güneş Sütü GKF 20           : 38,90 TL