Hızlı şekilde saç uzatmak için 7 öneri başlıklı konumuzda siz değerli Yüksek Topuklar takipçilerinine saç uzatma konusunda fayda sağlayacağını düşündüğümüz bilgileri aktarmaya çalışacağız. Her kadının dönem dönem saç uzatma için girişimleri olmuştur. Sizin de bu tarz bir saç uzatma hikayeniz varsa bu arada Hızlı şekilde saç uzatmak için 7 öneri başlıklı makalemizin en sonundan bize yorum gönderebilirsiniz. Saç uzatma konulu yorumlarınız 24 saat içerisinde onaydan geçerek yayınlanacaktır.

Saç Uzatmak için Öneriler

Saç, bir kadının en önemli silahıdır. Saç aksesuarımız en önemli silahımızdır. Bu silahı kullanarak radikal kararlar verebiliriz. Ama saçımız ile ilgili vereceğimiz ani kararlarla saçlarda radikal değişiklikler yapılabilir ve sonrasında da pişman olunabilir. Birçok kadın saçının uzunluğu konusunda dertlidir. Elbette ki doğal zaman akışını bekleyip saçımızın uzamasını sağlayabiliriz ancak kendimiz bir şeyler yapmak istiyorsak neler yapabiliriz? Öncelikle hızlı bir şekilde saç uzatmak için mucize beklemeyin, ancak size vereceğimiz bu önerilerle saçınızın sağlıklı uzamasına destek olabilirsiniz. Saç uzatma makalelerimizi daha önce yayınlamıştık. Bu konumuzda yine saç uzatma ile alakalı kilit noktalara değinerek sizlere yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Saç uzatmak için protein ağırlıklı beslenmeliyiz!

İlk ve en önemli madde olarak saçlarınız hızlı uzasın istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Proteinler sağlık anlamında vücudumuzun her tarafına etki etmesiyle beraber saçımıza da olumlu etkileri çok fazladır.

Protein içeren 7 süper besin yazısını okumak için tıklayın.

Saçlarımıza masaj yapmalıyız.

Saç bakımı konusunda en önemli durumlardan bir tanenesi elbette saçlarımıza iyi davranmak. Özellikle duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapmalısınız. Hem günün stresinden arınacaksınız hem de saç köklerinizdeki kan akışı hızlanacak. Hızlanan kan akışı saçınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Üşenmeden her duş esnasında sadece 5-10 dakika saçlarımıza bu şekilde özen gösterirsek göreceksiniz kısa sürede farkını gösterecektir. Düzgün, uzun ve gösterişli gözüken saçlara sahip olmak gerçekten hayal değildir. Sadece biraz daha önem vermek gerekiyor.

Fakat suyun sıcaklığı çok önemli. Banyo yaptığınız su çok sıcak ise bundan vazgeçmelisiniz. Çok sıcak su saçlara zarar verir, saçın çabuk uzaması ve zarar görmemesi için ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. Hatta bazıları soğuk suyla saçları yıkamanın daha çabuk saçları uzatacağına inanır. Tabi bu bir inanç ama bizim bildiğimiz tek bir doğru var çok sıcak suyla saç yıkamak saç köklerinizi olumsuz olarak uyarır ve saçlarınızın uzama hızı oldukça düşer. Ancak ılık su olumlu olarak uyarır ve saçlarınız çok daha hızlı uzar.

Saç kırıklarınızı aldırın.

Saçınızda kırık varsa, ihmal etmeden tüm bunları yapmadan evvel kırıklarınızı aldırmalısınız. Kırık dolu olan bir saç çok geç uzar ve uçlardan sürekli kırılma ve kopma mevcut olduğu için istenilen uzunluk elde edilemez. Hayalinizdeki saç uzunluğuna ulaşabilmek için düzenli olarak saç kırıklarınızı kontrol ettirip, uçlarından kırıkları aldırmalısınız. Kırıkları doğal yollarla geçirmenin yolu ne yazık ki yoktur. Tek çareniz saçlarınızı kestirmektir. Saçlarınızı kestirdikten sonra tüm bu işlemleri yaparak harika saçlara sahip olabilir ve daha mutlu günler geçirebilirsiniz.

Saçınızı düzleştirmekten, maşa yapmaktan ve fön çekmekten uzak tutmalısınız. Isı veren bu aletler saçınızı oldukça yıpratır ve saçınızın uzamasını yavaşlatır, halihazırda bulunan saçlarınızı inceltir ve ısı yüzünden saçlar yanabilir. Ayrıca jöle, sprey gibi aşırı miktarda kimyasal barındıran ve doğal olmayan ürünleri de saçınızdan daha doğrusu saç diplerinizden uzak tutun. Bu ürünler saç köklerinizi tıkar ve saçlarınızın uzamasına imkan tanımaz.

Bitkisel yağları araştırın.

Kimyasal ürünlerden ziyade imkan bulunduğu taktirde bitkisel olarak ürünleri kullanmakta fayda var. Özellikle bitkisel yağlar! Bu yağlar sayesinde saçlarınızı güçlendirebilirsiniz, ve doğal yollar ile saçların uzamasını sağlayabilirsiniz. Argan yağı bu yağların başında gelir ve son derece etkilidir. Aldığınız sonuç beslenmiş ve uzamış saçlar olacaktır. Saçınızın dilediğini uzunluğa gelmesini sağlayana kadar argan yağını uygulayabilirsiniz.

BONUS: SAÇ UZATMA FORMÜLLERİ

Formül 1:

Saçlarınızın çabuk uzaması için, 2 su bardağı suyun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin.

Banyo yaparken bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Düzenli olarak kullandığında saçlarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

Formül 2:

1 tutam sinamekiyi, bir çay bardağı suda kaynatıyorsunuz. Süzdükten sonra ılınınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampul koyup karıştırın. Sadece saç diplerinize uygulayıp biraz masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.