Günlük hayatın koşuşturmasında makyaja çok fazla vakit ayıramıyor musunuz? O halde bu haberimiz tam size göre! Bakımlı ve güzel görünmeniz için sizlere hızlı makyaj tüyoları veriyoruz. İşte, kadınların hayatını kurtaracak güzellik ve makyaj tüyoları…

Renkli nemlendirici veya BB krem kullanın

Özel bir davete katılmıyorsanız, fondöten yerine uygulaması çok daha kolay olan BB krem veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Fondöten daha ağır bir ürün olduğu için onu cildinize yayma işlemi size zaman kaybettirebilir. BB krem ve renkli nemlendiriciyi parmaklarınızla cildinize kolayca uygulayarak kusursuz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Göz makyajında basit seçimler yapın

Makyaj için fazla zamanınız yoksa eyeliner ile uğraşmak yerine, buğulu göz makyajını tercih edin. Kirpik diplerinizi bir göz kalemi ve fırça ile belirginleştirin. Buğulu bir görüntü elde etmek için çektiğiniz göz kalemini fırça ile dağıtmak yeterli olacaktır.

Krem ürünler tercih edin

Toz ürünleri fırçayla uygulamanız gerekir, bu da zamanınızı alabilir. Allık, aydınlatıcı gibi ürünlerin krem olanlarını tercih ederseniz hem vakit kazanmış olursunuz hem de daha kolay uygularsınız. Krem allığı elmacık kemiklerinize, aydınlatıcıyı da yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgelere parmaklarınızla sürebilirsiniz.

Kaşlarınızı belirginleştirmeyi unutmayın

Kaşlarınızı belirginleştirmek ve sabitlemek için renkli kaş jellerinden faydalanabilirsiniz. Kaş jeli ile sabitlenen kaşlar gün boyu bozulmadan duracaktır.

Ruj seçiminiz doğal tonlardan yana olsun

Koyu renk ruj uygulamak kolay değildir ve hata kabul etmez. Bu nedenle açık ve nude tonlarda rujlar kullanarak hem risk almamış olursunuz hem de zamandan tasarruf edersiniz.

Bonus:

Makyajınızı yapmadan önce kıyafetinize ve takılarınıza karar verin. Hatta makyajı en sona bırakın. Bu sayede, makyaja çok fazla ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz 🙂

Hızlı ve pratik makyaj tüyolarını öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Genç gösteren makyaj tüyoları

Makyaj tazelemenin pratik yolları

Cilt lekelerini gizlemek için tavsiyeler