oje-nasil-surulur

Bir kadın mükemmel giyinmiş, harika makyaj olabilir ama eğer elleri bakımsızsa, tırnakları kırılmışsa tüm güzelliğine gölge düşürebilir. Ancak merak etmeyin, en yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak hızlı manikür yapıp ellerinizi güzelleştiren öneriler sunuyoruz.

Tırnak eti bakım kaleminizi her zaman masanızın üstünde bulundurun çünkü can kurtarıcıdır. Manikür yaptıramasanız bile, tırnak eti bakım kalemi kısa sürede tırnak etlerinizi yumuşatmaya ve kötü görüntüsünü yok etmeye yardımcı olur.

Acil hazırlanmanız gereken zamanda tırnak eti bakım kalemini tırnak etlerinizin üstünden geçirin. O sert ve kırçıllı görünen etlerinizin bir anda yumuşadığını fark edeceksiniz.

Şimdi yumuşayan tırnak etlerinizi varsa aparatıyla, yoksa tırnağınızın ucuyla geriye doğru itin. Sanki manikür yapılmış gibi duracaktır.

Ancak manikürsüz ve bakımsız tırnaklarınıza bu acil ve geçici çözümü sağlasanız bile, açık renk bir oje sürmek, detayların göze çarpmasına neden olur.

sari-oje-nasil-surulur

Oje seçiminin de bu noktada çok önemli olduğunu unutmayın. Yoğunluğu iyi ayarlanmış, sürüldüğünde tırnak üzerinde rahatça yayılan ve kötü izler bırakmayan ojeler seçmelisiniz.

Bu yıl renk renk ojelerin moda olduğunu göz önünde bulundurursak, koyu renk bir oje seçmeniz, tırnaklarınızdaki diğer kötü görüntüleri kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Koyu renk ojenin sürmesi güzeldir ama çıkartırken bütün pamuğun değdiği her alanda iz bırakır. Bunu engellemenin yolu ise, koyu renk oje sürecekseniz, öncesinde tırnak üstüne bir kat parlatıcı cila sürmenizdir. Bu sayede ojeyi çıkarırken hem tırnaklarınız yıpranmaz, hem çok uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Tırnak kalemiyle yumuşattığınız etlerinizi geriye doğru ittiğinizde, tırnaklarınızda geniş bir alan açılmış olur. Tırnaklarınıza ilk katta parlatıcı sürün, ardından sevdiğiniz renk koyu ojelerden birini sürün.

avon-ojeler

Çabuk kuruması için fön makinenizin soğuk üfleyen tarafını çalıştırır ve birkaç dakikada hazırsınız. Artık buluştuğunuzda karşınızdakinden ellerinizi saklamadan rahat oturabilirsiniz.

Son anda manikür derdine düşmek istemiyorsanız, tırnak etlerinizin bakımını ihmal etmeyin! Tırnak eti bakım kreminizi hep yakınınızda tutun ve düzenli olarak uygulayın.