Şimdi sana çok acı geldiğini düşünüyorsun ancak bu acı sevgiden değil, hırstan. Egon, gururun yara almış. Bunun acısını yaşıyorsun fakat bence boşuna kendine işkence ediyorsun.
Yaşın daha çok genç ve önünde yaşayacağın çok güzel aşklar var. Yine ayrılıklar, yine heyecanlar yaşayacaksın. Bunlar sadece gülümseyeceğin birkaç hatıra olacak. Belki gün gelecek adını bile hatırlamayacaksın.


Uzak şehirlerde sürdürülen ilişkilerin genellikle sonucu ayrılıktır. Aslında bu da çok doğaldır. İlişkiler paylaşmak üzerine kurludur. Birbirinizin hayatını paylaşamadığınız için, ilişkiyi yürütmeniz de zaten mümkün olamazdı.


Bence Facebook hesabından hemen onu sil ve önüne bak. İster bir, ister 5 kızla birlikte olsun, seni zaten mutlu etmemiş ki! Bir ilişki yaşamanın sebebi mutlu olmaktır, siz zaten sürekli kavga ve ayrılıklar yaşadığınızdan mutlu bir ilişki yaşamamışsınız. O insanda özlenecek bir şey yok. Sen hayatının seninle paylaşmaktan zevk alacak, seni sevecek ve senin de seveceğin o özel insanı bekle.Onu bulduğunda, bu olayların hiçbir anlamı kalmayacak.


Böyle çocukça hırslar yapmaktan da vazgeç! Bu sadece sana zarar verir. Kimse yaşayıp denemeden tecrübe kazanamaz. Elbette düşüp kalkacaksın. Elbette kırılıp üzüleceksin. Hayat böyle devam ediyor ve insan böyle büyüyor. Her yaşadığın sıkıntıdan bir ders alıp, cebine koyacak ve yola devam edeceksin. Ancak kendine yapacağın tek kötülük, yaşadıklarını sırtında taşımaktır. O yükle yürümek bir zaman sonra seni çok yorar. Yoluna devam et. Sana bu tecrübeyi öğretiği için de ona bir teşekkür et hatta ve sevginin peşinden git. Bu söylediğin sadece onun imitasyonu…


Ve gözyaşlarını boşa harcama, bir gün gerçekten buna hak eden biri için ağlamak istediğinde bulamazsın!


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler
okur mektubuMerhaba Candan Hanım


Benim bir buçuk senelik bir çıktığım vardı. İlk üç ayımız çok güzel geçti, daha sonra sürekli kavgalar ayrılmalar yaşadık. Başkalarıyla çıkmaya başladı sonra ayrıldı barıştık. Çok bağlıydı ama tavırları çok dengesizdi. Kendisinin şizofren hastası olduğunu söyledi sevdiğim için hem kabul ettim hem içim kan ağladı. Kendisi koç burcu ben balık burcuyum. Ben buna peşimi bıraksın diye nişanlanacağımı söyledim babamı aramakta tehdit etti. ……………………………. ………………………………………………………………………………