Hint yağının muhteşem faydalarını biliyor musunuz? Saç, kaş ve kirpik bakımından cilt bakımına, pek çok alanda yarar sağlayan Hint yağı, mucizevi faydalarıyla kadınların severek kullandığı güzellik iksirlerinden. Güzelliğe ve bakıma önem veren “Yüksek Topuklar” kadınları için Hint yağının faydalarını paylaşıyoruz.

Hint yağı ile cildiniz ışıldasın!

Cildinizi organlarınızı içeriden beslemek kadar dışarıdan destek de çok önemlidir. Hint yağı kullanarak karaciğerinize destek olmanız mümkün. Bazı araştırmalara göre Hint yağı, toksinlerin vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor ve cilde parlaklık kazandırıyor. Pamuklu bir kumaşın üzerine biraz Hint yağı damlatın ve sağ göğsünüzün altına, karaciğerinizin olduğu bölgenin üzerine yerleştirip bekletin. Streç filmle sarmak da işinize yarayacaktır. Bir gece bu şekilde yatın. Sonuçlarına şaşıracaksınız.

Hint yağı ile kırışıklıklara elveda!

Hint yağı, yaşlanma belirtileri ile savaşmaya yardımcıdır. Cilde nüfuz ederek vücudun kollajen ve elastin üretimini uyarır, üstelik cildin yumuşacık olmasını sağlar. Her gece yatmadan önce cildinize Hint yağı uygulayın ve cildinizdeki değişimi hissedin!

Hint yağı ile saç bakımı

Hint yağının en bilinen etkilerinden biri, hızlı bir şekilde kaş, kirpik ve saç uzatmasıdır. İçeriğindeki E vitamini ile saç dökülmesi ve kellik ile savaşır. Aynı etkiyi kirpik ve kaşlarda da gösterir. Hint yağı ile kirpiklerinizi uzatmak için; göz makyajınızı Hint yağı ile temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda, kirpiklerinizdeki gürleşme ve uzamayı görebilirsiniz.

Hint yağı cildinizi yatıştırın!

Hint yağı cilde ve saçlara bakım yapmakla kalmaz, egzama, dermatit gibi cilt sorunlarını tedavi eder. Cildi nemlendirir, aynı zamanda bakterilerle savaşır. Kaşıntı ve tahrişe neden olan sorunları durdurmaya yardımcı olur.

Hint yağı ile kabızlığı önleyin!

Günde bir çay kaşığı Hint yağını üç gün boyunca tüketmek kabızlık sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kabızlık giderici bir yağ olan Hint yağını, bir bardak suyun içine ilave ederek içebilirsiniz. Ancak, herhangi bir sağlık sorununuz varsa veya hamileyseniz Hint yağı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Hint yağı hakkında önemli bilgiler:

Hint yağının faydaları kadar yan etkileri de olabilir:

  • Öncelikle Hint yağını suya karıştırıp içerek tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
  • Hint yağının cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak yoğun olarak kullanıldığında gözenekleri kapatabilir, bu nedenle uygulayacağınız bölgenin büyüklüğüne göre birkaç damla kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Alerjik reaksiyona eğilimli bir cildiniz varsa Hint yağı kızarıklığa neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, yağı uyguladığınız bölgeyi hemen ılık suyla yıkamalısınız.
  • Son olarak kabızlığı gideren Hint yağını aşırı tükettiğiniz takdirde, ishale yol açabilir. Bu nedenle, miktarına ve tüketim sıklığına dikkat etmelisiniz.

Hint yağının faydalarını öğrendiniz. Aşağıdaki haberlerimizi de okuyun:

En etkili saç bakım yağları

Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır?

Kantaron yağının şaşırtıcı faydaları