Yıllardır Hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Saç ve cilt bakımı, zayıflama ve iştah kontrolü, makyaj ve ağız temizliği gibi alanlarda Hindistan cevizi yağı faydaları var! Deneyim sonucu, siz değerli “Yüksek Topuklar” okuyucularıyla Hindistan cevizi yağı faydalarını paylaşıyorum. Öyleyse, hemen başlayalım ve hayatımıza doğallık katalım!

Deneyimlerime göre Hindistan cevizi yağı faydalarını anlatıyorum.

Hindistan cevizi yağı, sıcak ortamda sıvı; soğuk ortamda katı halde oluyor. Bu özellik, sizi şaşırtmasın. Her iki halinde de faydalıdır ve kullanıma uygundur. Hindistan cevizi yağı, ısıya dayanıklıdır, besin değerini korur.

Makyaj temizliği yapıyorum!

Bir parça pamuğun üzerine az miktarda Hindistan cevizi yağı alıyorum. Göz, dudak ve ten makyajımı temizliyorum. Kulağa inanılmaz geliyor, değil mi? Deneyene kadar ben de öyle düşünüyordum. Ancak, gördüm ki Hindistan cevizi yağı, suya dayanıklı makyajı bile kolaylıkla temizliyor.

İştahımı kontrol ediyorum!

Hindistan cevizi yağı içerisindeki faydalı özler, iştah kontrolüne yardımcı oluyor. Özellikle, akşamüstü saatlerinde acıkıyorum ve enerjim düşüyor. İşte, böyle zamanlarda bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave ettiğim sütlü kahve kurtarıcım oluyor.

Filtre kahve şart değil, isterseniz Türk kahvesine de ilave edebilirsiniz. Aynı şekilde iştahınızı dengeler, tokluk ve enerji verir.

Hindistan cevizi yağlı kahve iştah kesmeye yardım ediyor!

Yalnız, önemli bir bilgim vereyim: Büyük fincanda filtre kahve yapmışsam, bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave ediyorum. Eğer, küçük fincanda Türk kahvesi ise, bir veya yarım çay kaşığı ekliyorum.

Saç dökülmesini engelliyorum!

Beni sosyal medyadan takip edenler biliyor: İnce telli ve dökülmeye eğilimli saçlarım var. Ancak, haftada bir kere Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yapıyorum. Bu sayede saç dökülmesini engelliyorum. Saçlarım daha hızlı ve sağlıklı uzuyor. Parlak ve hacimli görünüyor.

Ben genellikle gece uyumadan önce temiz ve kuru saçıma Hindistan cevizi yağı sürüyorum. Saçımı boneyle sarıyorum ve uyuyorum. Yani, Hindistan cevizi yağı sabaha kadar saçımda bekliyor. Organik şampuanla saçımı yıkayıp arındırıyorum. İçiniz rahat olsun, Hindistan cevizi yağı saçlardan kolayca temizleniyor.

Hindistan cevizi yağını güzellik, bakım ve sağlık için kullanabilirsiniz.

Sağlık ve güzellik için kullanıyorum!

Yazımın başında belirttiğim gibi Hindistan cevizi yağı faydaları birçok alanda bize yardımcı oluyor. Örneğin, ağız ve diş sağlığım için Hindistan cevizi yağı ile çalkalama yapıyorum.

Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzıma alıyorum. Gargara yapar gibi çalkalıyorum. Yaklaşık beş dakika devam ediyorum. Sonra yağı tükürüyorum ve bol suyla ağzımı duruluyorum. Bunu haftada bir kere yapıyorum çünkü:

  • Doğal diş beyazlatma etkisi gösteriyor.
  • Diş çekilmesini engelliyor.
  • Diş etlerini besliyor ve güçlendiriyor.
  • Ağızdaki bakterileri temizliyor.
  • Dil üstündeki zararlı bakterileri arındırıyor.

Hindistan cevizi yağı ile cildime bakıyorum!

Hindistan cevizi yağı ile haftada bir kere tüm yüz, boyun, dekolte ve göz çevresine bakım yapıyorum. Temiz cildime, Hindistan cevizi yağını yumuşak hareketlerle yediriyorum.

Haftada bir kere yapıyorum çünkü, saç dökülmesi için Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ve yeni saçlarımın çıkmasını sağlıyor. Buradan mantıkla, eğer her gün cildimde kullanırsam, tüylenme yapar diye çekiniyorum.

Fakat, haftada bir kere Hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı yapınca tüylenme olmuyor. En azından, ben yıllardır kullanıyorum ve yüzümde tüylenme olmadı.