Hindistan cevizi yağının faydalarını sık sık duyuyordum ancak alıp kullanana kadar bu derece mucizevi olabileceğine inanmıyordum! Doğal cilt bakımı için mükemmel bir yağ olduğunu deneyip gördüm, şimdi sizinle Hindistan cevizi yağının cilde faydalarını paylaşıyorum.

Göz çevresi bakımı için doğal çözüm

Ben 34 yaşındayım, göz çevremde hafif kırışıklıklar ve koyuluklar var. Yaklaşık 3 gündür Hindistan cevizi yağı uyguluyorum ve şimdiden harika görünmeye başladı! Küçücük bir parça Hindistan cevizi yağını avuç içime alıp eritiyorum, göz çevresine yumuşak hareketlerle yedirip sürüyorum.

El ve yüz bakımı için Hindistan cevizi yağı

Organik Hindistan cevizi yağı katı halde ancak vücut sıcaklığıyla hemen eriyip sıvı forma geçiyor. El ve yüz bakımı için mükemmel bir nemlendirme yapıyor. Daha ilk kullanımda bile ellerim, cildim yumuşacık oldu. Hindistan cevizi yağı her zaman evimde olacak, buna eminim!

Selülit gidermek için bitkisel çözüm

Selülit giderici bitkisel yağlar haberimizde Hindistan cevizi yağından bahsetmiştik. Çünkü, selülit sorunu yaşayan kadınlar üzerinde bir test yapılıyor, Hindistan cevizi yağının harika bir sonuç verdiği görülüyor. Günde bir kez selülitli bölgelere masaj yaparak Hindistan cevizi yağı sürmek, 2 hafta gibi kısa sürede pozitif etkiler gösteriyor.

Bebeklerde pişik için Hindistan cevizi yağı

Biz, Hindistan cevizi yağını daha yeni yeni duysak da dünyada yıllardır kullanılıyor. Zeytinyağı kadar doğal ve etkili bir bitkisel bakım yöntemi olarak değerlendiriliyor. Bebeklerde pişik veya yetişkinlerde güneş yağı için hemen fayda sağlıyor. Yine, küçücük bir parça Hindistan cevizi yağını sorunlu bölgeye masaj yaparak sürmek yeterli oluyor.

Hindistan cevizi yağı nerede satılır?

Aktarlarda, büyük marketlerde, organik ürün satışı yapan web sitelerinde Hindistan cevizi yağı satılıyor. 300 gramı genelde 30 ila 50 lira arasında satışa sunuluyor. İlk bakışta bu miktar insanın gözüne fazla geliyor ama küçük bir şişe Hindistan cevizi yağı bile aylarca kullanmak için yetiyor. Sağlığınız, güzelliğiniz, cildiniz için bu yatırımı yapmaya değer bence… Hem nelere para harcamıyoruz ki?

Hindistan cevizi yağı başka ne işe yarar?

Şimdiye kadar, Hindistan cevizi yağı hakkında fazlaca makale yayınladım. Hemen buraya tıklayıp okuyabilirsiniz