Elinizde bir şişe Hindistan cevizi yağı var ve nasıl kullanırım diye mi düşünüyorsunuz? Güzel haberler başlayalım: Doğru yerdesiniz! Bir yıldır Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. En faydalı şekilde Hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır, hemen anlatıyorum!

Zayıflamak için Hindistan cevizi yağı kullanın!

Hindistan cevizi yağı içeriğindeki doğal özler, zayıflamaya yardımcı oluyor. Ben, sütlü kahveme bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekliyorum. Gerçekten, gün boyunca enerji veriyor. Doğal kolay doyuyorum ve kendimi uzun süre tok hissediyorum.

Her zamanki gibi sütlü kahvenizi hazırlayın. İçerisine bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyip iyice karıştırın. Ana öğünlerden sonra veya spordan önce içebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla saç bakımı yapın!

Saç dökülmesine evde çözüm arıyorsanız, Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Haftada bir kez, saç dipleri ve uçlarına Hindistan cevizi yağı sürün. Parmak uçlarınızla masaj yapın. Saçları iyice beslemesi için yaklaşık 5 saat veya geceden sabaha kadar bekletin. Ardından kaliteli bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Özellikle, boyadan yıpranmış saçlarınız varsa toparlanmasını sağlamak için Hindistan cevizi yağı ile saç bakım maskesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı saç çıkartır, daha hızlı uzamasını sağlar.

Makyajınızı kolayca ve doğallıkla temizleyin!

Göz makyajı yapmayı ben çok severim. Ama Hindistan cevizi yağı ile tanışana kadar, makyajımızı temizlemek için çok uğraşıyordum. Şimdi ise gerçekten kolay ve doğal bir çözümüm var: Bir parça sıvı Hindistan cevizi yağını pamuğun üzerine alın. Tüm yüz veya göz makyajını Hindistan cevizi yağı ile silerek temizleyin.

Önemli bir ipucu vereyim: Hindistan cevizi yağı ile göz makyajını temizlemek için yağlı pamuğu gözlerinizde 20 saniye kadar bekletin ve sonra silin.

Hindistan cevizi yağı ile cildinizi nemlendirin!

Hangi cilt türüne sahip olursak olalım, bakım ve nemlendirmeye ihtiyacımız var. Hindistan cevizi yağı, bunu çok kolay hale getiriyor. Göz çevresi dahil olmak üzere tüm yüz ve dekolte bölgenize küçük bir parça Hindistan cevizi yağı sürüp masaj yaparak yedirin. Cildiniz daha canlı, parlak ve sağlıklı olacaktır.

Hindistan cevizi yağı nerede satılır?

Hindistan cevizi yağını aktarlar, doğal ürün satışı yapan mağazalar veya büyük marketlerden alabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı katı mı olur sıvı mı?

Hindistan cevizi yağı, esasında sıcağa dayanıklı bir yağ türüdür. Ancak, soğuk ortamda katılaşır, sıcak ortamda sıvı hale gelir. Yani, her iki formda da kullanımı uygundur. Bakım için Hindistan cevizi yağı sıvı olursa, daha rahat edersiniz.

Hindistan cevizi yağı başka ne işe yarar?

Şimdiye kadar, Hindistan cevizi yağı hakkında fazlaca makale yayınladım. Hemen buraya tıklayıp okuyabilirsiniz