Son günlerde Hindistan cevizi yağının hayranıyım! Cilt bakımı, makyaj temizliği hatta kilo kontrolü için bile kullanıyorum! Deneyimlerime göre Hindistan cevizi yağı faydaları ve kullanım alanlarını, siz değerli “YÜKSEK TOPUKLAR” okuyucularıyla paylaşıyorum.

Biz, Hindistan cevizi yağını yeni keşfediyoruz. Ancak dünyada 1985 yılından bu yana, 1700 üzerinde bilimsel çalışma yapıldı. Orta zincirli yağ asitleri ve E vitamini içeren Hindistan cevizi yağı, hayatı kolaylaştıran mükemmel bir besindir.

Makyajımı temizliyorum!

Göz makyajı temizliği için Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Katı haldeki Hindistan cevizi yağından küçük bir parça alıp avuç içimde tutup eritiyorum. Pamuğun üzerine alıp tek adımda göz makyajımı siliyorum.

Kilomu koruyorum!

Hindistan cevizi yağındaki orta zincirli yağ asitleri karaciğerde işlenip hemen enerji olarak kullanılıyor. Bu sayede aşırı iştahı ve tatlı isteğini kesiyor. Özellikle, akşam yemeğinden sonra acıkırsam bir fincan sıcak süte bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyip içiyorum. Ben çok faydasını gördüm, size de tavsiye ediyorum.

Cilt bakımı yapıyorum!

Hindistan cevizi yağı, tamamen organik ve saf olduğu için göz çevresi bakımı için bile kullanılıyor. Ben, temiz cildime göz çevresi dahil masaj yaparak sürüyorum. Mükemmel bir aydınlık veriyor, cildimi derinlemesine nemlendiriyor. Boyun ve dekolte bölgesine de sürüyorum. Birer gün arayla uyguluyorum.

Selülitlerden kurtuluyorum!

Cildi mükemmel nemlendiren Hindistan cevizi yağı, selülitten kurtulmak için doğal bir çözüm olarak imdadımıza yetişiyor. Haftada iki üç kez, bacaklarıma Hindistan cevizi yağını masaj yaparak yediriyorum. Kan dolaşımı hızlanıyor, cildim nemleniyor ve sonuç gerçekten harika! Üstelik, durulamaya gerek yok. Hindistan cevizi yağını cilt hemen emiyor. Koku kalmıyor, yapış yapış olmuyor.

Diş beyazlatma için kullanıyorum!

Hindistan cevizi yağını ağız ve diş sağlığımı korumak, evde diş beyazlatmak için kullanıyorum. Gerçekten çok etkili ve kolay bir yöntemdir. Bir çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını diş fırçasına alıyorum, tüm dişlerim ve dilimi yağla fırçalıyorum. Ardından ılık suyla duruluyorum.

Hızlı saç uzatıyorum!

Hindistan cevizi yağı, besleyici vitaminler ve yağ asitleriyle saçlara hacim veriyor, dökülmesini önlüyor ve hızlı saç uzatmaya yardımcı oluyor. Diğer bitkisel yağların aksine, saçlardan kolayca arınıyor. Saçlarımın uç ve diplerine Hindistan cevizi yağını masaj yaparak sürüyorum. Geniş dişli bir tarakla tarıyorum. Yaklaşık iki saat bekletip yıkıyorum. Bunu haftada iki kez tekrarlıyorum.

Hindistan cevizi yağı başka ne işe yarar?

Şimdiye kadar, Hindistan cevizi yağı hakkında fazlaca makale yayınladım. Hemen buraya tıklayıp okuyabilirsiniz