himalaya-kuru

Himalaya tuzuyla kolay kilo verin!

Doğanın sunduğu mucizeler, güzellikten kilo vermeye ve sağlıktan mutluluğa kadar pek çok alanda sihirli dokunuş etkisi gösteriyor. Son keşfimiz himalaya tuzu, bunun en iyi göstergelerinden biri! Vücuttaki ödem, su ve fazla kiloları atmaya yardımcı himalaya tuzuyla kolayca kilo verebilirsiniz. 

Kilo vermek için kullanılan doğal yöntemlerden biri olan himalaya tuzu, yemeklerden yarım saat önce içilen bir bardak tuzlu su ve hemen üstüne alınan bir bardak normal içme suyu; hızla kana karışıp hücrelere ulaşacağından, vücudun açlığa mı, susuzluğa mı ihtiyacı olduğunu beyin fark edecektir. Tuzlu suyla alınan mineraller mide hücrelerinde protein ve enerjiye dönüşeceğinden dolayı, fazla yemek yeme olayı ortadan kalkacaktır. Bu sayede iştah kapatıcı özelliğinden faydalanıp sağlıkla kilo vereceksiniz.

Su ve tuz bileşimi vücutta biriken fazla yağlara hızla yönelerek bu yağların yavaş, yavaş çözülüp vücuttan atılmalarını sağlar. Bu uygulamaya her gün kesintisiz devam edildiği sürece iki-üç ay gibi kısa bir zamanda, hem yemek yeme dengesi sağlanacak, hem fazla kilolardan kurtulmuş olunacaktır. Bunun için düzenli tuzlu su kullanımı yeterlidir.

[wp_ad_camp_2]

Himalaya tuzu nasıl kullanılır?

  1. Ağzı kapatılabilir cam bir kavanoz (kavanoz kapağının metal olmamasına dikkat ediniz) temin ediniz.
  2. Kavanoz içini bir miktar kristal tuz ile doldurunuz ( ölçü önemli değildir, kavanozun yarısına kadar koyabilirsiniz.)
  3. Daha sonra kristal tuzunuzun 2-3 santim kadar yukarısında olacak şekilde kavanozunuzu su ile doldurun. (içilebilecek kalitede su kullanmalısınız)
  4. Her türlü teması önlemek için kavanozun kapağını kapatın.
  5. İki saat bekleyin. Çözeltiniz %26 oranında yoğunlaşır ve kristaller çözünür ve kullanıma hazırdır.
  6. Kavanozunuzdan bir çay kaşığı (kaşığınız metal olmamalıdır) konsantre karışımı alınız (sadece su, tuz değil) ve bir bardak suya ilave edip iyice karıştırarak içebilirsiniz.

Kavanozunuzdaki su tükendiğinde su ilave edin, kristaller %26 oranına ulaşıncaya kadar kavanozun dibinde erimeye devam edecektir.

Kavanozda her zaman bir miktar kristal tuzun görünür olduğundan emin olunuz. Bu karışımın yoğunlaştığının garantisidir. Yoğunlaşmış karışım süresiz olarak saklanabilir. Ne bir bakteri ne bir virüs nede mantar onun içinde çoğalamaz.