Sosyal medyada, zayıflama tariflerim ve diyet bilgilerimden faydalanıp kilo veren kişilerin mesajlarını, öncesi sonrası fotoğraflarını yayınlıyorum. Yorumlarda birçok kişi “herkes zayıflıyor, peki ben nasıl kilo vereceğim?” diye soruyor. İşte, şimdi sizin de zayıflamanıza yardımcı olacak öneriler sunuyorum.

Küçük hedefler belirleyin

İlk olarak, küçük hedefler belirlemekle işe başlayalım. Günde bir saat yürümek için vaktiniz, motivasyonunuz olmayabilir. Bu yüzden, hedefiniz günde 15 dakika yürümek olsun. Sosyal medyada vakit harcamak yerine, ayağa kalkın evde veya dışarıda 15 dakika yürüyün. Bunu her gün yaptığınızda alışkanlık edinecek, süreyi otomatik olarak artıracaksınız.

Vücut sarkmasından korkmayın

Fazla kilosu olan birçok insan, vücudu sarkacağı için diyete başlamaktan korkuyor. Oysaki, bunun çok basit bir çözümü var: Zamana yayarak kilo verin. Örneğin, ayda 4 kilo vermeyi hedefler ve başarırsanız, vücutta sarkma olmayacaktır. Çünkü, cildinizin kendini yenilemesi için vakti olacaktır. Bu yöntemle ayrıca, strese girmeden kilo verirsiniz: Haftada 1 kilo, ayda 4 kilo vermek demektir.

TIKLA OKU: KİLO VERİRKEN SARKMAYI ÖNLEMENİN YOLLARI

Yavaş yavaş değişim yapın

Her zaman söylerim: Bir anda tatlıyı kesmek, bir anda ekmeği kesmek; uygulanabilir bir yöntem değildir. Yoksunluk krizine girer, üç gün kendinizi tutsanız bile sonunda ipleri koparıp daha fazla yiyebilirsiniz. En işe yarar yöntem: Yavaş yavaş alışkanlıkları değiştirmektir. Örneğin, her gün 5 dilim ekmek yiyorsanız, bunu günden güne azaltın. Her gün iki paket çikolata yiyorsanız, sonraki gün bir pakete sonraki hafta yarım pakete düşürün. Yani, alışkanlık değiştirmek için kendinize zaman verin.

Kendinizi zayıflayacağınıza ikna edin

“Her şeyi yapıyorum ama kilo veremiyorum” sözünü sık sık duyuyorum. Oysaki bu, kendi içinde müthiş çelişen bir durumdur. Çünkü, gerçekten her şeyi, yeterli süre yaparsanız mutlaka kilo verirsiniz. Eğer, zayıflayamıyorsanız aşağıdaki noktalar eksik kalıyor olabilir:

  • Uzun süredir sağlıksız beslendiğiniz için vücudunuz henüz iyileşmemiştir, zaman tanımıyorsunuzdur.
  • Yeterince su içmiyorsunuzdur.
  • Akşam yemeğinde fazla yiyorsunuzdur.
  • Ara öğün yapmıyorsunuzdur.
  • Kaçamakları abartıyor, telafiyi es geçiyorsunuzdur.
  • Yürüyüş, dans, koşu türü her neyse spor yapmıyorsunuzdur.
  • Tiroid bozukluğu, insülin direnci gibi hastalığınız vardır, ilaç tedavisi olmuyorsunuzdur.
  • Üç gün diyet yapıp, dördüncü gün fena halde bozuyorsunuzdur.

Zayıflamaya yardımcı çaylar için

İnternetten zayıflama çayı almanıza hiç gerek yok ki zaten tavsiye etmiyorum. Aktardan, marketten yeşil çay, hibisküs çayı, mate çayı, oolong çayı gibi zayıflamaya yardımcı bitki çayları alıp için. Damak tadınıza uygun olanlardan birini seçebilirsiniz. Örneğin, günde 2 fincan yeşil çay içebilirsiniz. Aynı şekilde, hibisküs çayı veya oolong çayı da günde 2 fincan tüketmek uygun olacaktır.

Zayıflamaya yardımcı kürler kullanın

Sayfamızda, bizzat benim de kulllandığım, zayıflama yardımcı kürler var. Hepsi evde yapılıyor, her bütçeye uyacak kadar ekonomiktir. Ceviz suyu, detoks suyu, yoğurt kürü, hibisküs çayı gibi… Bu tariflerden siz de yararlanın ama en önemlisi, hedef kilonuza ulaşana kadar düzenli olarak yapın.

ZAYIFLAMA TARİFLERİM İÇİN BURAYA TIKLAYIN