Sadelik her alanda güzeldir, makyajda da öyle… Makyaj yapmaya yeni başladıysanız, bu haberimiz tam size göre! En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, sizler için her kadının sahip olması gereken makyaj ürünlerini yazdık. İhtiyacınız kadar ürüne sahip olarak yüz şeklinize uygun harika makyajlar yapabilirsiniz.

Cilt tipine uygun bir nemlendirici

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici cildinizi makyaja hazırlar, kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Makyaj bazı

Ten makyajı yapacaksanız, cildinize uygun bir baz kullanarak fondötenin çok daha doğal ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Fondöten

Fondöten tüm yüzü kaplayan bir ürün olduğu için, seçerken daha dikkatli olmalısınız. Cilt tonunuza uyan, yokmuş gibi duran bir fondöten seçmeye özen gösterin. Tabii, fondöteninizi nasıl uygulayacağınızı da unutmayın. Bazı fondötenler fırça, bazıları el ile uyguladığında çok daha güzel durur.

TIKLA OKU: Doğru fondöten nasıl seçilir?

BB krem ve kapatıcı 

Ciltteki lekeleri kapatmak, renk farklılıklarını gidermek için illa fondöten kullanmanız gerekmez. Kapatıcı ve BB krem kullanarak da kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Transparan pudra

Ten makyajınızı ince yapılı bir pudra ile sabitleyerek daha hafif ve homojen bir görünüm kazanabilirsiniz.

Allık

Yanaklarınızı renklendirmek isterseniz allığa ihtiyacınız olabilir. Şeftali tonlarında bir allık her tene yakışır, doğal bir canlılık verir.

Aydınlatıcı

Elmacık kemikleri, burun çizgisi, çene gibi yüzün yüksek yerlerini belirginleştirmek için kullanılan aydınlatıcı, cildinizi daha sağlıklı gösterir. Ancak, doğallıktan uzaklaşmamak adına çok parlak ürünler tercih etmemeye çalışın.

Kahve tonlarında far paleti

Kahve tonlarında bir far paletini hem gündüz hem de gece kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Eyeliner

Bakışlarınızı vurgulamak istiyorsanız eyeliner tercih edebilirsiniz. Daha önce eyeliner kullanmadıysanız, keçe uçlu kalem şeklindeki eyeliner, uygulama açısından çok daha kolay olacaktır.

TIKLA OKU: Göz şekline göre makyaj tüyoları

Kaş ürünü

Belirgin kaşlar istiyorsanız, doğallıktan uzaklaşmadan kaş ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Doğru kaş şeklinizi bulduktan sonra tercih ettiğiniz kaş ürünüyle ifadenizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Maskara

Dolgun kirpikler ve etkileyici bakışlar için maskaraya ihtiyacınız olacak. Topaklanmayan, kolay sürülen ve hacim veren bir maskara her zaman kurtarıcınız olacaktır. Ancak, kirpiklerinizin nefes alması ve dinlenmesi için her gün maskara kullanmamaya özen gösterin.

Doğal tonlarda bir ruj

Dudaklar için en doğru tercih, dudakları kurutmayan, doğal tonda bir rujdur. Daha bakımlı ve iyi görünmenizi sağlar. Her daim yanınızda bulundurmak için nude ve şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.

Makyaj temizleyici 

Makyaj yapıyorsanız, sağlıklı bir cilt için en önemli aşama temizliktir. Gece yatmadan önce makyajınızı cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle mutlaka temizleyin.

TIKLA OKU: En iyi 10 makyaj temizleyici

Her kadının sahip olması gereken makyaj ürünlerini öğrendiniz.

Makyaj