Senin ilişkinin de size göre bir uyumu ve tarzı var. Pek çok erkeğin çocuk gibi olduğu ve bazılarının gerçekten eğitilmeye ihtiyacı olduğu ve buna hazır bekledikleri söylenebilir.


Erkekler kadınları anlama konusunda çok başarılı değiller çünkü beyin yapıları, fiziksel yapıları ve düşünce biçimleri farklı olan iki cinsiz. Bu da son derece doğal!


Onlar daha net ve düz iken, biz daha detaycı ve dolambaçlı olabiliyoruz. Bu iki cinsin birbirini anlaması gerçekten zor. Evlilik düşüncesi içindeysen şunu bil ki; erkekler genellikle kadınlardan geç olgunlaşıyorlar. Kadınlar tecrübesiz olmalarına rağmen, sağduyuları ile doğruyu bulurken, erkekler deneme yanılma metodunda inatçılar çünkü onlar daha deneyimseller.


Erkeklerin anneye, kızların babaya düşkün olmaları ve doğalarının buna müsait olmaları sebebiyle; erkeklere şefkatle yaklaşmak zaman zaman olayları iyi yönde geliştirebiliyor. Çünkü bir erkeğin bir kadınla ilk tanıştığı yer anne karnı…


Ancak bununla uğraşıp uğraşmama kararını ancak sen verebilirsin ve şunu da bil ki; bir insanın içinde yoksa, ne kadar istesen de onu değiştiremezsin. Onu değiştirebileceğin yer, onun sınırları içinde kalacaktır.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu


Merhaba Candan Hanım,

Yeni başlayan bir ilişkim var. Sevgilim bana aşık olduğunu söylüyor, ben de sevgisini hissediyorum. Ben de ona yavaş yavaş ısınmaya başladım. İlişkimiz evliliğe doğru gitsin istiyorum. Ama bazı sorunlarımız var ve ben içinden çıkamadığım için size yazmak istedim. ………………………………………………