balon-kadin

Farkında mısınız suratınızı asıp otururken hayat geçiyor, yaşlanıyorsunuz! Küçük dertlerle kendinizi üzerken en değerli hazineyi yani zamanı kaybediyorsunuz. Şimdi, size her gün mutlu olmak için 12 tavsiye sunuyoruz. Eğer bunlardan birkaçını bile yapmaya başlarsanız ruh haliniz değişecek, daha mutlu ve başarılı olacaksınız.

Arkadaşlarınızın ya da sevdiklerinizin size verdiği sırları asla kimseyle paylaşmayın. Ne olursa olsun bu güvenilirliğinizi bozmayın.

Hayatta kaybedecek şeyi olmayan insanlardan uzak durun. Çünkü o insanlar her türlü kötülüğü yapabilen insanlardır.

Her yemekten ve her güzel olaydan sonra Allah’a şükredin. Bu sizin mutluğunuzu artıracaktır.

Sevinçlerinizi sakın ertelemeyin. Ne olursa olsun, hangi durumda olursanız olun gülmekten vazgeçmeyin.

Biri size sarıldığında ilk bırakan siz olmayın. Kucaklaşmak en güzel sevgi belirtilerinden biridir. Bunu doya doya yaşayın.

Her gün 1.5-2 litreye yakın su içmeyi alışkanlık edinin. Bu size hem enerji hem de evde zayıflamaya yardım eder.

fiyonk-mutlu-kadin

Her zaman ne olursa olsun insanları güldürmekten vazgeçmeyin. Kendi değerlerinizden vazgeçmeden ve çizginizi bozmadan elinizden geldiğince onlara yardım edin. Her ortamda anlatacağınız güzel fıkralar öğrenin.

Yaşam alanınızı güzelleştirin. Evinizi pahalı eşyalarla süslemek yerine, gözünüze rahat ve güzel gözükecek şekilde döşeyin. Aynı şekilde ofisinizde de kendinizi iyi hissettirecek şeyler deneyin.

Hep göz önünde olacak bir demet çiçek, masanızdaki güzel bir fotoğraf ya da okudukça kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bir not olursa her gün mutlu hissedebilirsiniz.

Her gün kısa da olsa spor yapmayı unutmayın. En azından günde 30 dakikalık yürüyüşler yapın. Kalbinizin daha güçlü olmasını sağlayacak bu yürüyüşler aynı zamanda kendinizi de daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Hayatınızı devam ettireceğiniz eşinizi ya da sevgilinizi iyi seçin. Çünkü bu seçim mutluluğunuzun %80’i oluşturur. Sizi anlayan, size güvenen ve sizi olduğunuz gibi kabul eden biriyle beraber olun.

Çocuklarınızın “gelenek” sözcüğünü duyduklarında sizi hatırlayacak şekilde yaşayın. Onlara minnet duygusunu, şükretmeyi, sevgiyi ve merhameti öğretin.

Dininize ait kitabı okumak için kendinize bir yıl süre tanıyın. Daha sonra diğer dinler için yazılan kitapları da okumaya başlayın. Bu ufkunuzu geliştirecek ve hayata daha farklı bakmanızı sağlayacaktır.

mutluluk-banner