Hayatta en çok istedikleriniz nelerdir? Kilo vermek, terfii etmek, İngilizce öğrenmek, araba almak mı? Hedefinizi belirlerseniz, ona ulaşmak için daha kararlı olursunuz. Biz, “Yüksek Topuklar” editörleri olarak size, hedeflere ulaşmak için 7 garantili yolu açıklıyoruz; adım adım okuyup uygularsanız istediklerinizi elde etmeniz mümkün olacaktır. Hazır mısınız, yola çıkıyoruz!

Hedefinizi hatırlayın

Bir kağıdın üstüne “hedefime ulaşmaya söz veriyorum” yazın ve en sık gördüğünüz yere asın. Hedefinizi ses kaydı olarak telefonunuza kaydedin ve her gün dinleyin, bu daha etkilidir.

Yol haritası çıkarın

Hedefinize ulaşmak için neler yapmanız gerekiyor, adım adım bu yolları belirleyin. Örneğin, amacınız kilo vermekse nasıl beslenmeniz gerektiğini öğrenmek bu yolda ilk adım olabilir. Başarıya giden yolları belirleyin. Önünüzde bir yol haritanız olsun.

Hedefiniz için bir şey yapın

Her gün, hedefinize ulaşmak için en az bir şey yapın. İngilizce öğrenmekse, alt yazısız film izlemeye çalışın. Araba almaksa, tasarrufa başlayın. Her gün bir adım daha yaklaşın.

Kendinizden emin olun

Kendinizden sakın şüphe duymayın! Siz en iyisini yapmayacaksınız da kim yapacak? İç sesinizin sizi engellemesine izin vermeyin. Kendinize inanarak, şüphe ve korkulardan uzaklaşın.

{loadposition haber}

Güçlü olduğunuzu bilin

Sizi yolunuzdan çevirecek bir engelle karşılaştığınızda, örneğin diyet yaparken önünüze bir dilim pasta geldiğinde elinizde uzatmadan önce şunu söyleyin: ben güçlüyüm! Hedefime ulaşmak için her şeyi yapacak kadar güçlüyüm ve bu pastayı yemeyeceğim.

Davranışı tekrar edin

Bir davranışı alışkanlığa çevirmek için onu her gün tekrar etmek gerekir. Örneğin, canınız her tatlı istediğinde siz bir bardaks u içer veya yürürseniz, artık yeni bir alışkanlık kazanmış olursunuz. Kendinizi güçlü ve her şartta bir çıkış yolu bulacak kadar güçlü olduğunuza inandırana kadar bunu tekrar edin.

Kendinize seslenin

Telefonunuza bir ses kaydedici program indirin ve“Ben başarılıyım” cümlesini mutlu bir ses tonuyla tekrar edin ve inanarak söyleyin. Sonra da bu cümleyi gün içerisinde sık sık dinleyin. Mutlu olmanın yollarını öğrenmek için buraya tıklayın

Ertelemeyi erteleyin

İnsanları, hedeflerinden uzaklaştıran en büyük sorun erteleme hastalığıdır. Kilo vermek için Pazartesi’yi beklemek, ev temizliği için yarını beklemek, diş doktoru randevusu için son noktaya gelmeyi beklemek gibi… herkesin yaptığı bu büyük hatayı siz yapmayın; erteleme hastalığından kurtulun. İşleri ertelemeyin ve hemen harekete geçin.