Aramızdaki bu sıcak ilişkinin bir dostluk mu, flörtlük mü olduğunu kafamdan atmak için, bir anda söyledim. Etraf buz kesti ama kimse ses etmedi. Bu arada aklınızda olsun, birinden hoşlandığınızı kalabalıkta itiraf etmek çok da akıllıca değilmiş.

 

Ancak benim bunu yapacak gücü bulmamın sebebi, adamdan hoşlanma kısmının kafamda bitmiş olmasıyla ilgili olabilir. Zaman geçtikçe daha yakındana tanıdığım için sanırım, hevesim de geçmiş olmalı…

 

Kadınlar için bir erkeğin gücü, duruşu, tavrı diğer her şeyden daha önemlidir sanıyorum. En azından benim gibi artık eskimeye başlamış neslin kadınları için, bir adamın duruşu kazandığı paradan çok daha önemlidir. Yeni nesil başka özelliklere bakıyor, biliyorum ama ben asla düzelmeyecek bir romantiğim.

 

Bütün bu itirafı ortaya bomba gibi atıp eve döndükten sonra oturup düşündüm; hayattan ne bekliyorum? Aslında pek fazla bir şey değildi isteklerim ama bu zamanda zor bulunuyor.

 

Sevip güveneceğim bir insanla, yaşamımın geri kalanını huzurla paylaşabilme isteği, listenin ilk sıralarında yer alıyor. Elbette sevdiğim işi yapacak olma dileği ve sağlık ondan da önde duruyor.

 

Sıcaktan hoşlanmadığım için, gidip Bodrum’da emeklilik yaşama, domates, salatalık ekip, entel arkadaşlarımla akşamları rakı masasında ülke kurtarma hayalim yok. Ancak benzer emeklilik planlarım var. Yine İstanbul’da, büyük balkonu, hatta terası ve bahçesi olan bir evde kitaplarım, kahvem, kedim, köpeğim ve sevdiğim insanla yaşlanma hayali kuruyorum.

 

Aklımdakileri araştıracak ve yazacak olanaklara sahip olmayı diliyorum. Beni destekleyecek bir yaşam dostum olmasını, aynı şekilde onun gelişiminde yanında olmayı umduğum bir sevgililik hayal ediyorum.

 

Birbirimizi büyütüp besleyerek yürüyeceğimiz, bütün çıkmazlardan bir yol bularak çıkabileceğimiz, dingin ve huzurlu bir yol arkadaşlığı düşlüyorum. Sevmek, sevilmek ve hayata doğru izler bırakmak veya sadece doğru yaşamak ve ölürken gülümseyerek gözümü kapamak için, sıradan, basit ve korkusuz bir hayat istiyorum.

 

Gel gör ki; herkes huzursuz! Lafa gelince istenilen ile gerçek birbirine uymamakta ısrar ediyor. Ben hala romantik bir sevgi insanı olarak buna inanıyorum. Belki yarın, belki yıllar sonra, bu yolu mutlaka sevgiyle yürüyeceğim bir adam, dostlar ve aileyle yaşlanacağımı biliyorum.

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.