Makyaj yapmak çoğu kadının vazgeçilmezi. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere sunduğumuz pratik makyaj tüyoları ile daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte hayatınızı kolaylaştıracak ve güzelliğinize güzellik katacak makyaj tüyoları…

Doğal kaşlar için… 

İnce ve çerçevelenmiş, belirgin kaşların modası geçeli çok oldu. Artık herkes doğal taranmış kaşlara geçiş yapıyor. Doğal kaşlar için küllü tonlarda far kullanarak kaşlarınızdaki keskin görünümü ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca kaşınızla aynı ya da koyu renk kaş farları da kaşlarınızın doğallığını engeller ve yapay bir görüntü yaratır.

Daha dolgun kirpikler için…

Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız rimel uygulamadan önce ya da bir kat rimel sürdükten sonra bebek pudrasını kulak çubuğu yardımıyla sürün. Ayrıca kirpikleriniz seyrekse ve daha derin bakışlar elde etmek istiyorsanız kirpik diplerinizi siyah kalemle doldurabilirsiniz.

Fondöten rengini açmak için…

Cildinize göre koyu bir fondöten aldıysanız çöpe atmanıza gerek yok! Makyajınızı yaparken elinize her zaman sürdüğünüzden biraz daha az miktarda fondöten alın, evinizde bulunan cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle karıştırın. Nemlendiricinin miktarını istediğiniz fondöten rengine göre ayarlayabilirsiniz. Böylece, hem fondöteniniz artacak hem de daha açık bir renk elde etmiş olacaksınız.

Daha dolgun dudaklar için…

Dudağınızın daha dolgun görünmesi için nane yağından faydalanabilirsiniz. Birkaç damla nane yağını doğrudan dudağınıza sürebilir ya da dudak nemlendiricinizle karıştırabilirsiniz. Nane yağı hafif yanma ve kaşıntı yapabilir ve dolgunlaştırıcı etkisi geçicidir. Ayrıca, kullanmadan önce cildinizde küçük bir alana sürerek alerjiniz olup olmadığına mutlaka bakmalısınız.

Farın rengini yoğunlaştırmak için…

Farınızın rengi istediğiniz kadar canlı değilse fırçayı ıslatmak işinize yarayabilir. Ayrıca bu yöntem farın tozutmasını engeller ve kalıcılığını artırır.

Parlamayı önlemek için…

Pudra, tüm cilde uygulandığında cildi matlaştırır, solgun ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için sadece yağlanan bölgelere pudra uygulayın.

Kurumuş rimeller için…

Rimeliniz kuruduğunda sıcak suyun içinde ağzı kapalı bir şekilde bekletmek işe yarayacaktır. Daha etkili bir sonuç için, rimel şişesini sıcak suda beklettikten sonra içine biraz nemlendirici ilave edebilirsiniz.

Bonus: Alt kirpiklere sürülen rimel gün içinde akarak göz altındaki kusurları belirginleştirir, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Pratik makyaj tüyoları ile bunun gibi makyaj hatalarının önüne geçebilirsiniz.