California Cevizi
California Cevizi

Hayatınızı kolaylaştıracak 8 makyaj tüyosu

Makyaj yapmak birçok kadının vazgeçilmez alışkanlıklarından biri. Herkesin kendinde eksik bulduğu ya da beğenmediği yanları muhakkak vardır. Aslında makyaj hileleriyle bu küçük kusurlara çözüm bulmak çok kolay. Her halimizle güzel olsak da bu küçük tüyolar günlük hayatımızı kolaylaştırabilir. İşte sizin için 8 tanesini listeledik. 

Kaşlarınızın doğal görünmesi için küllü ve kaşınızın renginden daha açık renklerde kaş farı kullanın.

Artık ince ve çerçevelenmiş, belirgin kaşların modası geçti. Doğal duran taranmış kaşlar ise birçok kişinin tercihi. Doğal kaşlar için küllü renklerde fark kullanırsanız kaşlarınızda doğal durmayan keskin bir görüntü yaratmamış olursunuz. Ayrıca kaşınızla aynı ya da koyu renk kaş farları da doğal kaşlarınızın doğal durmasını engeller ve boyalı, yapay bir görüntü yaratır.

Daha dolgun kirpikler için maskara uygulamadan önce bebek pudrası sürün.

Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız rimel uygulamadan önce ya da bir kat rimel sürdükten sonra bebek pudrasını bir pamuklu çubuk yardımıyla sürebilirsiniz. Bir kat rimel sürdükten sonra pudrayı uygulayıp ikinci kat rimel sürmelisiniz. Ayrıca kirpikleriniz çok seyrekse kirpik diplerinizi siyah kalemle doldurabilirsiniz.

Fondöteninizin rengini nemlendiriciyle açabilirsiniz.

Eğer cildinize göre koyu bir fondöten aldıysanız çöpe atmanıza gerek yok! Makyajınızı yaparken elinize her zaman sürdüğünüzden biraz daha az miktarda fondöten aldın, evinizde bulunan cildinizle uyumlu bir nemlendiriciyle karıştırın. Nemlendiricinin miktarını fondöntenin rengini açmak istediğiniz kadar arttırabilirsiniz. Böyle hem fondetniniz çoğalacak hem de daha açık bir renk elde edeceksiniz.

Yorgun ve uykusuzsanız alt kirpiklerinize rimel uygulamayın!

Alt kirpiklere sürülen rimel gün içinde akarak yorgun ev uykusuz olduğumuzda çıkan koyu halkaları daha da belirginleştirir. Ayrıca daha yaşlı gösterir. Bu yüzden böyle günlerde sürmemeyi ya da sadece uçlarına renk vermeyi tercih edebilirsiniz.

Dudağınıza nane yağı sürerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Nane yağı birçok alanda kullanılıyor olsa da kullanırken dikkat etmek çok önemli. Kullanmadan önce mutlaka bileğinize damlatarak alerjiniz olup olmadığını görmelisiniz. Sonrasında az miktarda dudağınıza sürebilir ya da dudak nemlendiricinizle karıştırabilirsiniz. Dikkat! Nane yağı hafif yanma ve kaşıntı yapabilir ve dolgunlaştırıcı etkisi geçicidir.

Farınızı uygulamadan önce far fırçanızı ıslatarak farın renginin daha yoğun olmasını sağlayabilirsiniz.

Farınızın rengi istediğiniz kadar canlı değilse fırçayı ıslatmak işinize yarayabilir. Ayrıca bu yöntem farın tozutmasını engeller ve daha sabit kalmasını sağlar.

Pudrayı tüm yüzünüze sürmek yerine sadece yağlı bölgelere sürün.

Pudra cildi matlaştırıcı özelliğiyle daha solgun ve yaşlı görünmenizi sağlar. Cildinizin sağlıklı görünmesi için sadece aşırı yağlı duran bölgelere pudra uygulayabilirsiniz.

Kurumuş rimelinizi ağzı kapalı şekilde sıcak suda bekletebilirsiniz.

Gözlerin güzelliği için kadınların mutlaka makyaj malzemeleri arasında bulunan rimel kuruduğu anlarda sıcak suyun içine ağzı kapalı bir şekilde bekletmek işe yarayacaktır. Kuruyan rimeli yumuşatmak için genellikle rimel şişesinin içine nemlendirici krem konsa da, sıcak su işleminin ardından nemlendirici koymak oldukça ideal sürülen bir rimele sahip olmayı sağlayacaktır.

Yorum Yapın

vestel