Merhaba sevgili dostlar, ben Aslıhan. Bu yazımda sizinle her birimizin önemli dikkatle düşündüğü “zenginlik” içinde yaşamaktan bahsedelim diyorum. Aslında doğaya baktığımızda, ağaçların yapraklarla dolu olduğunu, hayvanların yemeklerini kolayca bulduğunu görebiliyoruz.

Bolluk ve bereket, tüm dünyayı samrış durumda, öyle ki; her gün kaynaklar yenileniyor, tüm dünya canlılarını besliyor ve hatta marketleri dolduruyor, minicik bir tohumdan milyonlarca meyve alabiliyoruz. Bu dünyaya geldiğimizde durum tam olarak buydu, evet, bu işte sihirli bir parmak var gibi görünüyor!

Eşbette, bu harika kozmosun ve varoluşun bir parçası olmaktan öte, Yaratan’ın bir parçası olarak tüm kozmosun yani evrenin bizzat BEN olduğunu söyleyebiliriz. Evet, Yaratan her yerdedir, bedenlerimiz, ruhlarımız ve gönüllerimiz..

Oh, Yaratan yumuşak gönüllere dayanamaz, bu güzel saflıktaki insanlar ne dileseler hemen olur, deriz ya; senin kalbin temiz!

Hakikaten de sorgulamadan, eleştirmeden, düşüncenin çatışmalarına, en doğru ne yanlış demeden, kasılmadan, şöyle bir gönlümüzden akıp gittiğinde dileklerimiz, sahiden gerçek olurlar! Sevgili Yaratacımız sevginin kıymetini öyle bilir ki… Bizleri öyle çok “sever” ki..

Sevi olsun, orada Allah’ın, Tanrı’nın varlığı hissedilir. Şükredilir, bir şekilde, açıkça konuşulmasa bile, memnuniyet hissi O’nu hatırlatır insana. Bir şekilde biliriz, tatmin olmuş ve güçlenmişiz. Ne dilerseniz olur gönülden, kulak verin söylediklerime, çok düşünmeyin, çok sorgulamayın, kalbinizi açın Yaratan’a.

Öyle tanımlamalar bildim ki, neredeyse Tanrı yokturu bile sevdim. Evet, kimisi için yoktur, kimisi onu göremez ama ben ve O’nu tanıyanlar, çocukluğumuzdan beri biliriz nereye gideceğimizi, kime dua edeceğimizi, kimden isteyeceğimizi… Hahaha!

Şimdi her şey bir kenara, yürekleri açalım, dua edelim, meditasyon yapalım, dans edelim, şarkı söyleyelim, çiçekleri koklayalım, insanları affedelim, şiirler yazalım, gülümseyelim, izim verelim yaşam yenilensin, birbirimizin yüzüne bir şekilde birlikte olmanın ne olursa olsun burada olmanın güzel bir his olduğuna dair özel bir hisle gülümseyelim… Kalbimiz yumuşacık olsun, birbirimizine linden tutalım, paylaşalım ve gülümseyelim.

Sıkıntılar problemler konuştukça büyür, aynı şekilde inanç, umut ve sevgi de öyle. Siz söyleyin hangisi daha besleyici ve sağlıklıdır? Hangisi Yaratan’a yakındır? Bunları duyunca üstüne koymayalım, hemen dua edelim ya da cesur olalım, birbirimize cesaret verelim.

Sevginin çocukları, ışık çocukları, güzel çocuklar, Yaratan’ın bir çocukları, benim svegililerim, yüreğimin dostları, sevgili arkadaşlarım, bugün bütün dileklerinizi gerçekleştirmek için sadece gülümseyin; güzelliği yaratın, ışığa yönelin. Yüreğinizden anlatın Tanrı’ya, o sevgiye dayanamaz, o yürekteki minizik sevgi için kocaman mucizeler yaratabilir. Güvenelim ve dua edelim, sorgulamadan, yargılamadan, yüreğimizi açalım, tek şansımız buymuş gibi…

Aslıhan Tan

Meleklerle Yeni Yaşam Koçu + Enerji Koçu

www.meleksevgisi.com

Dostlar, benimle bir randevu ayarlamak ister misiniz? Lütfen web sitemi ziyaret edin.

Sizlere sevgi ve ışıkla.