Bence daha çok yeni olan bir ilişkinin içindesin. Bu kadar çabuk beklenti içine girmek ve mutlaka isimler vererek kenarını çerçevelemek zorunda değilsin. Biraz zamana bırakmak gerektiğini düşünüyorum.

İlişkilerin başında bu heyecanlar ve yürek atışları normal olsa da, zamanla eskiyecekler. O zamanı görmeden doğru karar verebileceğini düşünmüyorum.

Herkese o kadar çok anlatmışsın ki, her gelen yorumdan kafan iyice karışmış. Özel hayatını bu kadar deşifre etmen, senin açından çok iyi olmayabilir. Biraz konuları kendine saklamanı tavsiye ediyorum.

Sevgilini hayatının merkezine koymuşsun ki, bu çok tehlikeli bir durum. Biterse çok yara alırsın. Sen çalışan, ayakları üzerinde duran, aklı başında bir genç hanımsın. Biraz daha düşünerek hareket etmen gerekir.

Bu kadar yeni bir ilişki için fazla ümide kapılmamalısın. Evlilik hayalleri, çocuk isimleri, bunlar için çok erken gibi geliyor bana. Sonra üzülen sen olursun.

İnsanlar boş vakit bulamamaktan şikayet ederken, eğer senin boş vaktin varsa, neden bunları kendin için değerlendirmiyorsun. İş yerinde durgun ve sıkıcı vakitler geçiriyorsan, bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsin. Kendini geliştirecek kurslara gidebilirsin. Farklı hobiler edinebilirsin. Lütfen zamanını boşa harcama!

Erkek arkadaşınla her şeyin dilediğince gitmesini dilerim. Ancak, sen biraz fazla kuruntulu davranırsan, bu kadar ilişkiyi merkeze oturtursan, farkında olmadan karşı tarafı sıkarsın. Sonunda da ilişki parçalanır. Biraz rahat ol, akışına ve zamana bırak. Vaktini ona değil, kendine harca. Sen kendine değer verdiğin kadar değer görürsün. Sen kendini ne kadar seversen, karşı tarafın da o kadar sevmesini mümkün kılarsın. Anlaştık mı?

Sevgiler

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Merhaba
O kadar uzun olmuş kiii Sabrınıza şimdiden teşekkür ederim…
Ama kaç kez özetledim anlatamam….
Biraz öncesinden bahsedeyim ki daha rahat analiz edin istedim….
hepsini yayınlamanıza gerek yok. özetlenmez de gerçi nereden kısaltacaksınız ki 🙂
kısaca aramıyor. aslında arıyor ama sık aramıyor. ne yapayım ki o aramakla sorumlu hissetsin. konusmak da istemiyorum. ya ayrılalım derse.. özgüvenim diplere düşüyor O’nu düşününce..
PS: bu arada bir yerde isme denk gelirseniz lütfen silin. ben bir kaç kez okudum ama bir yerde unutmussam çıkmasın ismi.
……………………………………………………………………………………………..

Ben yeşil yazdıgım yerdeki gibi dusunuyorum.  En büyük hatam çok kişiye anlatıyorum. herkesten farklı yorum. bu en yanlışı… en kafamı karıstıranı
Dedim ya belki de kendimi avutuyorum gercekten sallamıyor. Ama yinede bu sebep değil aramamasına… Beraberken acayip neseliyiz. birbirimize esprilerle cevap vermekten midemize kramplar giriyor.
Sorunum bu aramıyor. Aratamıyorum. Öyle bir sey olmalı ki aramak zorunda hissetmeli…
Mesela ankaradan geldiğinde eve bıraktıgında tel cekmiyor arayamıyorum dikkatli sür dedim.
Varmadan on dk. Once aradı beni. Tel çekmeyebilir geldiğimi haber vermek istedim hayatım. hediyen de cok güzel. Tesekkur ederim vs. Dedi. Geçtiğimiz Cuma istanbula gitti sabah ben aradım aksam O C.tesi aradm açmadı. Aksam mesgule dusurdu Pazar da aramadım. Pztesi aradım. Konustuk bugun de aramadım. Kafam cok karısık. Subede de boş boş oturdugum için kafam hep O’na gidiyor.
Napacagimi bilemiyorum…
Yardımınız için tekrar Tekrar teşekkürler.