hayati-degistiren-sozler

Hayatı değiştiren sözler

Ruhunuzda acı, kalbinizde keder mi var? Dünyanın size acımasız davrandığını, yaralar açtığını mı düşünüyorsunuz? Belki de tüm bunları değiştirmek için ihtiyacınız olan, İmparator ve filozof Marcus Aurelius’un etkili sözleridir. Bu hayatta mutlu olmak için kendinize bir şans verin ve beğendiğiniz sözleri bir deftere yazıp güne başlarken okuyup aklınıza kazıyın.

Pozitif düşünce gücüne inan!

Hayatımız düşüncelerimizin eseridir.

Mutluluğu sen yaratırsın!

Kendi mutluluğunuz sadece kendinize bağlıdır.

İstediklerini yaparsan acı çekmezsin!

Ruhunun yapmak istediği şeyleri yapmadığın için acı çektin.

[wp_ad_camp_2]

Sadece iyi bir insan ol!

Başkalarının yaptıklarına söylediklerine ve düşündüklerine aldırış etmeyen, sadece iyi bir insan olmak için kendi yaptıklarıyla ilgilenen bir insan çok zaman kazanır.

Sana zor gelse bile yapabilirsin!

Bir şeyi yapmak yalnızca sana zor geliyor diye bunun bir insan için olanaksız olduğunu düşünme. Eğer bir şey insan için olanaklıysa ve insan doğasına uygunsa, senin tarafından da yapılabileceğine inan.

Karşılık beklemeden iyilik yap!

Birisine bir iyilik yaptığında ne bekliyorsun? Doğru şeyi yaptığından ötürü hoşnut olman ve bu iyiliğin karşılığını beklememen gerekmez mi? İnsanlar birbirleri için yaratılmıştır. Ya onlara doğru yolu göster ya da onlara karşı anlayışlı ol.

Senin de hata yapabileceğini kabullen!

Birisinin hatasına öfkelendiğinde derhal kendine bak ve kendinin de nasıl hata yaptığını düşün; örneğin iyinin paraya ya da hazza ya da bir parça şöhrete eşdeğer olduğunu düşünmen gibi… Bunun bilincine vardığında, özellikle de seni öfkelendiren kişinin gergin olduğunu ve yapabileceği pek başka bir şey olmadığını ayrımsadığında öfkeni hemen unutursun. Ve eğer bir yolunu bulabilirsen, karşındaki insanın gerginliğini gidermelisin.

Üzüntüyü ortadan kaldırabilirsin!

Eğer bir dış etken sizi üzerse, duyduğunuz acı o şeyin kendisinden değil, sizin ona verdiğiniz değerden geliyordur, onu da her an ortadan kaldırma gücünüz vardır.

kalp-kitap

Hatalara karşı nazik ol!

Eğer birisi yanlış yapıyorsa, ona nazikçe yol göster ve nerede yanlış yaptığını anlat. Eğer bu da onu düzeltmiyorsa kabahati kendinde ara, hatta daha iyisi hiç kimsede arama.

Sadece şimdiki ana sahipsin!

Eğer gerçekten sahip olduğumuz biricik şey içinde bulunduğumuz an ise ve sahip olmadığımız bir şeyi yitirmemiz de mümkün olmadığına göre, birisinin elimizden alabileceği tek şey yaşadığımız andır.

Her şey olması gerektiği gibi olur!

Gerçekleşen her şey, gerçekleşmesi gerektiği gibi gerçekleşir. Dikkatle incelediğinizde bunun böyle olduğunu görürsünüz.

Taşıyabileceğin kadar yük verilir!

İnsanın başına kaldıramayacağı hiçbir şey gelmez.

Kendinle barışmalısın!

Kendisiyle uyum içinde yaşayan, evrenle uyum içinde yaşar.

cicek-sevgisi

Ne yaparsan aşk ile yap!

Mesleğini sev, ondan memnun ol. Yaşamının geri kalanını tanrılara ada, bir zorba ya da birinin kölesi olma.

Mutlulukla yaşamalısın!

Mutlu bir yaşam sür. Eğer Tanrılar varsa ve adilseler, o zaman senin ne kadar inançlı olduğuna aldırmayacak ve uğrunda yaşadığın erdemlere göre seni değerlendirecektirler. Tanrılar varsa ama adil değilseler, o zaman onlara tapmamalısın. Eğer Tanrılar yoksa, ölmüş olacaksın ama, sevdiklerinin anılarında yaşamaya devam edecek onurlu bir yaşam sürdürmüş olacaksın.

Değişiklik yapabilirsin!

Sağlıklı bir göz, görülebilen her şeyi görebilmelidir ve ‘yalnızca iyi olan şeyleri görmek istiyorum’ demez; çünkü bu ancak hastalıklı bir gözün durumudur. Sağlıklı bir kulak ve sağlıklı bir burun, işitilebilecek ve koklanabilecek her şeyi algılamalıdır.Şunu unutma ki, düşünceni değiştirmek ve senin yanlışlarını düzelten birisinin söylediklerine uymak özgürlüğünden ödün vermek anlamına gelmez. Çünkü bu değişiklik, senin iradenle olmuştur, kendi arzuna, değerlendirmene ve anlayışına uygun olarak yapılmıştır.

Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Daha mutlu olmak, daha iyi hissetmek, hayatı güzelleştirmek için biz, günün her hangi bir saatinde “teşekkür ederim yürüyüşü” yapıyoruz ve size de öneriyoruz: günde 10 dakika minnettarlık yürüyüşü yapın, hayatınızdakilerin kıymetini daha iyi bileceksiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız