meyve-suyu-diyet

Kalıcı zayıflamak için en doğru yöntemlerden biri, hangi yiyecekler kilo verdirir bilmektir… Bu sayede sağlıklı beslenir ve tartıda istediğiniz sonuçları görebilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, hangi yiyecekler kilo verdirir sorusunu, bilimsel araştırma sonuçlarına göre açıklıyoruz.

 • Kahve içerek metabolizma hızlandırın

Metabolizma hızlandırmak, vücudun daha fazla yağ yakmasına yardımcı olur. Kahve, içeriğindeki kafeinle metabolizma hızlandırır ve kilo verdirir. Her gün 2-3 fincan kahve içebilirsiniz ama yanında büyük bir bardak soğuk su içmelisiniz. Türk kahvesi, selülit giderici özelliğe sahiptir.

 • Greyfurt yiyerek yağları yakın

Yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış besinlerden biridir greyfurt… Kalorisi düşüktür, uzun süre tokluk verir ve yağ yakmaya yardımcı olur. Sabahları aç karna greyfurt suyu içebilir, yoğurt veya salataya ilave edip yiyebilirsiniz.

 • Tam tahıllarla aşırı iştahı kesin

Tam buğday unu ve çavdarlı ekmekler, hem aşırı iştah hem tatlı isteğini kesmeye yardımcı oluyor. Çünkü, vücudun karbonhidrata ihtiyacı vardır ve sağlıklı ekmeklerle bunu karşılayabilirsiniz. Günde 2-3 dilim ekmek yiyerek kilo verebilirsiniz. Ancak, patates, bulgur ve pirincin yanında ekmek yemeyin.

reserve-ekmek

 • Semizotuyla daha kolay zayıflayın

Semizotu, protein içeren sebzelerden biridir ve tokluk verir. Ayrıca, vücudun yağ yakmasını hızlandırır. 1 demet semizotu sadece 30 kaloridir ancak uzun süre tok tutar. Ayrıca, faydalı yağlar içerdiği için iştahı ve tatlı krizlerini keser. Semizotunu saksıya ekerseniz her zaman elinizin altında kilo verdiren besin bulunur.

 • Chia tohumuyla kalıcı zayıflayın

Yemek kültürümüze yeni dahil olan chia tohumu, kilo verdiren besinlerden biridir. Protein, Omega 3 yağları ve lif içerir. Tok tutan, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakan bir yiyecektir. Diyette tatlı ihtiyacını gidermek için chia puding yapabilir veya yoğurda ekleyip yiyebilirsiniz.

Kilo vermek için altın öğütler:
 1. Uyanınca ve uyumadan önce zayıflamış halini hayal edin.
 2. Kilo vermek için her gün 3 litre su için.
 3. Günde 3 fincan yeşil çay metabolizmayı hızlandırır.
 4. Her gün 45 dakika kadar yürüyüş veya egzersiz yapın.
 5. Mutlaka kahvaltı yaparak güne başlayın.
 6. Her gün ceviz, fındık, fıstık gibi kuruyemişler yiyin.

Hangi yiyecekler kilo verdirir, öğrendiniz.