hangi-parfumu-almaliyim

Hangi parfümü kullanmalıyım?

Kokular, ruh halimizi ve duygularımızı etkiler. Kendinizden bilirsiniz: çikolata kokusu mutluluk, beyaz sabun kokusu güvenlik, meyve kokusu yüksek enerji verir. Bu yüzden, hem kendimiz hem çevremizde ilişkilerimizde kalıcı etki yaratmak için koku ve parfüm seçimi çok önemlidir. ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak sizlere, hangi parfümü kullanmalıyım, hangi ortamlara hangi parfüm uygundur gibi sorulara yanıt veren özel bir rehber hazırladık. Bonus: parfümün kalıcı olması için püf noktaları, haberimizin sonunda bulacaksınız.

İnsan, hissettiği yaştadır ve karşı tarafa imajını doğru yansıtmak için en güçlü silahı parfümdür! Beynimiz, kokulara karşı hassastır, çünkü kokular hafızaya direkt olarak kaydedilir, yıllar sonra duyulduğunda bile hatırlanır. Şimdi, Yüksek Topuklar’ın önerileriyle yaşınıza ve olmak istediğinize kadına uygun parfümünüzü seçebilirsiniz!

Çiçek bahçesine dönüşün!

En büyük koku ailesi olan çiçekler, taze ve neşeli his uyandırır. Lavanta, yasemin, papatya özlü parfümle çiçek bahçesine dönüşebilir, kokunuzu duyan insanlara huzur verebilirsiniz. Özellikle gençlik enerjisini duymak isteyenlere, çiçek notalı parfümler çok yakışır.

Tatlı tatlı etkileyin!

Kadınların hayır demekte zorlandığı çikolata; parfüme dönüştüğünde, erkeklerin karşı koyamayacağı bir forma bürünüyor! Yoğun ve lezzetli çikolata notaları içeren parfümler, hemen fark edilmeyi ve kokunuzla tatlı bir iz bırakmayı sağlıyor. Vanilya ve çiçek aromalarıyla zenginleştirilmiş çikolata kokulu parfümler hem genç kızlar hem de çalışan kadınlar için uygundur…

[wp_ad_camp_2]

Temizliğin simgesi olun!

Meyve notalarıyla hazırlanmış parfümler; kokuyu duyan kişilerde tazelik ve hafiflik hissi uyandırır. Özellikle yaz mevsiminde tercih edilen bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeği aromalı parfümler; orta yaş grubu için uygundur. Gün boyunca kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlayacaktır. Karşı tarafa güvenlik ve temizlik hissi verir.

Çekiciliğinizle büyüleyin!

Kendi kokunuzu duyup özgüveninizi artırmak ve çekici hissetmek istiyorsanız; çiçek noktaları ve vanilyanın birleşiminden oluşan parfümleri tercih edin! Özellikle ilk buluşmalarda ve özel anlarda vanilyalı kokular kullanmak, karşı tarafa “seni istiyorum!” mesajı gönderir. “Aşkın yaşı yoktur” derler, o halde aşkı tetikleyen vanilya notalı parfümler her yaş grubuna uygundur!

Parfümün kalıcı olması için püf noktalar;

  • Parfümü, duş alıp teninizi kuruladıktan sonra sıkın.
  • Saçlarınızda hoş koku olması için fırçanın üzerine az miktarda parfüm sıkın.
  • Sırt ve göğüs bölgesine parfüm sıkmayı ihmal etmeyin.
  • Boyun, bilek ve diz arkası gibi kan akışının yoğun olduğu noktalara parfüm sıkın.
  • Giysi dolabınıza az miktarda parfüm sıkıp kapağını kapatmanız, kıyafetleriniz mis gibi kokmasını sağlar.