hangiburcsunogren-2Zodyak’ta hangi burca denk geldiğiniz ve özellikleri doğum tarihine göre belirlenir. Burcunuzu ve özelliklerini Astrolog Neşe Erden sizler için hazırladı!

Koç Burcu

21 Mart-20 Nisan arası doğanların burcudur. Ateş grubuna aittir. Yönetici gezegeni Mars’tır. Aktif, heyecanlı, sabırsız, hevesli, aklına eseni yapan, hızlı ve hazır cevap bir burçtur. Genellikle asker, mühendis, profesyonel sporcular bu meslekten çıkar.

Boğa Burcu

21 Nisan-21 Mayıs arası doğanların burcudur. Toprak grubudur. Yönetici gezegeni Venüs’tür. Yaratıcılık gücü yüksektir. Pratik, sabırlı, sebat eden, vefalı ve verimli insanlardır. İnşaatçı, mimar, ressam ve şarkıcılar genellikle bu burçtan çıkarlar. Bir şey yaratmak, meydana getirmek, Boğa için vazgeçilmez bir zevktir.

Boğa burcunun anlaştığı burçları öğrenmek için tıklayın!

İkizler Burcu

22 Mayıs- 21 Haziran arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Yönetici gezegeni Merkür’dür. İletişim gücü yüksek, çok yönlü, daima hareket etmeyi seven, biraz huzursuz ve meraklı bir burçtur. Seyahat etmek, pazarlamacılık, konuşmacı, öğretmen, borsacı, avukat ve yazarların sıklıkla bu meslekten olduğunu görebilirsiniz.

Yengeç Burcu

22 Haziran-22 Temmuz arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Yönetici gezegeni Ay’dır. Sezgileri oldukça güçlü, unutmayan, etkilenen, duygularıyla hareket eden, ebeveyn olarak güçlü ve vatansever bir burçtur. Bu burcun meslekleri arasında restoran işletmeciliği, denizcilik ve denizle ilgili tüm meslekler, bahçıvanlık, içki imalatı ve arkeoloji vardır.

Aslan Burcu

23 Temmuz-23 Ağustos arasında doğanların burcudur. Ateş grubudur. Yönetici gezegeni Güneş’tir. Kendini beğenen, enerjik, etkileyici, duygularını iyi yönetebilen, yaşamız zevklerini çıkarmaktan yana, lükse düşkün bir burçtur. Bu burcun meslekleri arasında organizatörler, idareciler, sahne sanatçıları vardır. Kendi işlerinin patronu olmayı isterler.

Aslan burcu hangi burçlarla anlaşamaz?

Başak Burcu

24 Ağustos- 23 Eylül arasında doğanların burcudur. Toprak grubudur. Yönetici gezegeni Merkür’dür. Analiz gücü yüksek, zeki, kurnaz, müşkülpesent, eleştirel, mantıkla hareket eden ve materyalist bir burçtur. Bu burcun gözde meslekleri arasında öğretmenlik, psikolog, hemşire, bilim adamı, istatistikçi, muhasebeci ve araştırmacılar yer alır.

Terazi Burcu

24 Eylül-23 Ekim arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Yönetici gezegeni Venüs’tür.  Sanatçıların, şairlerin burcu olarak anılır. Çekici, kibar, zarif, rahatlığına düşkün ve diplomatik davranabilen kişilerdir. Bu burcun öne çıkan meslekleri arasında güzellik uzmanı, makyöz, kuaför, sanatçı, yazar ve diplomatlar bulunur.

Burcunuz hakkındaki gerçekleri biliyor musunuz?

Akrep Burcu

24 Ekim-22 Kasım arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Yönetici gezegeni Plüton’dur. Araştırmacı, titiz, tahlil eden, sebatkar, kararlı, sezgileri yüksek, güçlü ve çekici insanlardır.  Bu burcun en gözde meslekleri arasında araştırmacı, dedektif, psikolog, fizikçi, kasap, avukat ve bilim insanları vardır.

Yay Burcu

23 Kasım- 21 Aralık arasında doğanların burcudur. Ateş grubudur. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Düşünceli hallerini hep gözlemlersiniz. İdealist, neşeli, meraklı ve öğrenmeyi seven, bilgiye önem veren ve sözünü esirgemeyen insanlardır. Avukat, felsefeci, tercüman, çevirmen, yönetici, sporcu, devlet memuru ve kaşifler bu burcun gözde meslekleri arasındadır.

Oğlak Burcu

22 Aralık-20 Ocak arasında doğanların burcudur. Toprak grubudur. Yöneticisi Satürn’dür. İktisat konularına ilgilidirler. Sabırlı, disiplinli, metotlu çalışmayı seven, işkolik, organizasyon ve liderlik gücü yüksek ve becerikli kişileridir. Bu burcun gözde meslekleri arasında askerlik, yöneticilik, öğretmenlik, idarecilik, mühendis, memur, politikacı, matematikçi ı ve polisler vardır.

Burcunuzun uğurlu taşını öğrenmek için tıklayın!

Kova Burcu

21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında doğanların burcudur. Hava grubudur. Yönetici gezegeni Uranüs’tür. Gerçeği arayanların burcudur. Yardımsever, geniş fikirli, yaratıcı, sezgi sahibi, reformcu, davranışları önceden kestirilemeyen, özgürlük düşkünü ve bağımsız kişilerdir. Gözde meslekleri arasında fotoğrafçılık, basın-yayın, havacılık, mühendis, kaşif ve tüccar vardır.

Balık Burcu

20 Şubat-20 Mart arasında doğanların burcudur. Su grubudur. Yönetici gezegeni Neptün’dür. Sanatçıların burcu da denilebilir. Düşünceli, duyarlı, sezgileri güçlü, duyguları yüksek, kolay etkilenen ve düşünceler dünyasında yaşayan, ıssızlığı sevenlerin burcudur. Bu burcun gözde meslekleri arasında sanatın her dalı olmak üzere müzisyenlik, ressamlık, yazarlık, aktörlük, şairlik, denizcilik, toplum yararına çalışmak bulunur.