Doğadan güç alarak cildinizde meydana gelen problemleri çözebilirsiniz. Siyah noktalar, renk eşitsizlikleri, sivilceler ve cilt matlığı gibi güzelliğinize gölge düşüren tüm problemler için ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak hangi besinin hangi cilt problemine iyi geldiğini araştırdık. Bu besinlerle haftada 2 kez cildinize maske yaparak güzelliğinize yeniden kavuşabilir ve doğal maskelerin mucizelerini keşfedebilirsiniz. Hangi besin hangi cilt problemine iyi geliyor öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin.

Lekeler için avokado maskesi

Avokado A vitamini açısından zengindir. Bu da lekelerin kolay iyileşmesini ve yeni leke oluşumunu önler. Ayrıca avokado cildi yumuşatır ve nem düzeyini yükseltir. Olgun bir avokadoyu ezin ve cildinize sürerek 15 dakika bekleyin.

Cilt yumuşaklığı için muz maskesi

E vitaminini bolca bulunduran muz, aynı zamanda A vitamini de içerir. Muzun cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandırması için olgun bir muzu ezin ve 20 dakika boyunca cildinizde bekletin.

Sivilceler için yoğurt maskesi

Yoğurt ciltteki gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bu da siyah nokta probleminin oluşmasını engeller. Aynı zamanda da sivilcelere iyi gelir. Yoğurt maskesi yaparak akne problemlerinden kurtulabilirsiniz. Bunun için yoğurdu 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli.

TIKLA OKU: Sivilce yok eden maske tarifleri

Kuru ciltler ve sivilceler için bal

Yoğurt kadar etkili olan bal, aynı zamanda kuru ciltleri harika şekilde nemlendirir. Bal maskesi kullanarak cildinizi temizleyebilir ve nemlendirebilirsiniz. Bunun için balı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin.

Hassas ciltler için yulaf maskesi

Cildiniz hemen kızarıyor ve tahriş oluyorsa yulaftan yardım alabilirsiniz. Yulafı blenderdan geçirin ve cildinize sürerek 10 dakika bekleyin daha sonra sütle durulayın. Cildinizin yatıştığını göreceksiniz.

Siyah noktalar için çilek maskesi

Çilek pütürlü olduğu için cildinize masaj yaparak ölü deriyi arındırır ve siyah nokta oluşumunu engeller. 5 tane çileği ezin ve cildinize masaj yapın. Farkı göreceksiniz.

TIKLA OKU: Siyah noktalar doğal yolla nasıl temizlenir?

Doğal maske tariflerini öğrendiniz.