Saç tasarımının da mafyası mı olur demeyin; bilindik kalıpları kökten sarsan, janti ve çağdaş çizgileriyle işlerini adeta sanata döndüren Hair Mafia’nın yolunu tutun. Bayan kuaförü Hair Mafia’nın tecrübeli ekibi diyor ki size trend olarak dayatılan her şeyden memnunsanız, her modası değiştirilen, birbirinden farkı olmayan görüntülerin yinelendiği bir adres arıyorsanız, bize sakın uğramayın! Çünkü Nişantaşı’ndaki bu adres 100 yıllık uykularından uyanmaya cesareti olanların yeri. Yüksek Topuklar ekibi olarak bayan kuaförü hair mafia’yı yakından inceledik.

 MG 3732

Açıldığı günden bu yana, bir saç tasarım atölyesi olmanın ötesinde, kendinizi ait hissedeceğiniz, benzerlik değil, farklılıklarınızın önemsendiği bir yerdesiniz. Burada hiç kimse, size sıranızı beklerken, o yılın saç modellerinin ardı ardına dizildiği kataloglardan sunmuyor. Sahipleri okumuş yazmış insanlar. O yüzden salonda Umberto Eco’nun “Güzelliğin Tarihi” okunuyor, Spinoza felsefesi üzerine bir tartışma sürerken, güzel müzikler eşliğinde “güzelleşiliyor”. Herkes adeta tanıdık; hep bir yerlerde olduğunu bildiğiniz ama bir türlü tanışamadığınız arkadaşlarınız gibi. Güçlü, ne istediğini bilen, kendisi olmayı seçmiş kadınlar. Enerjilerini, başkalarının ne düşündüğüne yöneltmek yerine, kendilerini tanımaya, dünyayı keşfetmeye vakit ayıran tiplerden hani… 

 MG 3781

Ahmet Ağırbaş, Ata Dikbaş, Soner Cingöz ve Cemile Retzep’ten oluşan Hair Mafia ekibi, film setlerinden, moda defilelerine kadar pek çok alanda saç ve makyaj tasarımı konusunda sahip oldukları uzmanlığı yeni yerlerine taşıdılar. Modayı takip etmek yerine onu yaratan, podyumlardan değil sokaktan beslenen yaratıcı ekibiyle Hair Mafia, sizi tanımayı, ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra hareket etmeyi tercih ediyor. İşini seven ve yaşam tarzının bir parçası olarak gören Hair Mafia ekibi, sizinle aynı dilden konuşmaya bayılıyor. 

 MG 3794

Tekelleşmiş güzellik anlayışına karşı, anarşist bir ses olarak yükselen Hair Mafia ekibi, tek bir ağızdan, taklitte başarıdansa, orijinallikte başarısızlığı tercih ettiklerini söylüyor.

Hair Mafia’nın aynasında kendinizi görmeye cesaretiniz varsa adresi; Nişantaşı-Topağacı, Ihlamur Yolu Caddesi, 23 numara… 

tarot banner2-yeni