keyifli-kedilr

Yaşasın, bugün Cuma! Hafta sonuna keyif katacak önerilerle kendinizi mutlu etmeye hazır mısınız? “Yüksek Topuklar” sık sık yaptığımız aktivitelerimizi sizinle paylaşıyoruz, eminimiz ki hoşunuza gidecek…

  • Yeni samimi semtleri ziyaret edin

Yaşadığınız şehirdeki küçük semtlere gittiniz mi? İstanbul’un Kuzguncuk mahallesini biz çok seviyoruz. Bir cadde üzerinde sıcacık kahveler, fırınlar, sanat atölyeleri var. Damak zevkinize düşkünseniz, en iyi dönerlerden birini Kuzguncuk’da yiyebilirsiniz. Gitmişken, tarihi bir köşk olan Zahir Restorant’ın terasında bol köpüklü Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz.

Ankara’da, İzmir’de, Balıkesir’de benzer semtler mutlaka vardır, yaşadığınız şehirde turist olun ve yeni samimi semtleri ziyaret edin.

  • İyilik yapın ve iyilik bulun

Kimsenin size iyi davranmadığını, hayatın acımasız olduğunu düşündüğünüz zamanlar olabilir. Peki, siz başkalarına hangi iyilikleri yapıyor ve kimleri mutlu ediyorsunuz? 10 liraya bir kahve içmek yerine bir öğrenciye maddi yardımda bulunmayı denediniz mi? Sokak hayvanları bir bardak suya, bir kap yemeğe muhtaç; hiç onlarla ilgilendiniz mi? Merhametli olursanız, merhamet görürsünüz. İyilik yaparsanız, iyilik bulursunuz.

kadin-cicek-guzel

  • Sonbaharın tazeliğini hissedin

Soğuk kış günleri yaklaşıyor, son güneşli günlerin tadını çıkarın. Zorlu günlerden geçen ülkemizde biraz nefes almak, tazelenmeye ihtiyacımız var, öyle değil mi? Hafta sonu keyifli bir rüyüş yapmak için spor ayakkabınızı giyin, telefonunuza sevdiğiniz şarkıları yükleyin, tek başına veya sevdiklerinizle saatlerce yürüyün.

Yürümek, ruhsal açıdan mucizevi etkiler gösterir, yorgunluğu ve can sıkıntısını giderir. Daha şekilli ve ince bacaklara sahip olmanıza yardım eder. Emirgan Korusu, Yıldız Parkı, Ihlamur Kasrı yürüyüş için uygun rotalar olabilir.

  • Can sıkıcı sorunlarınızı çözün

Hafta sonu, kalbinizi ve ruhunuzu dinlendirmek için mükemmel bir fırsattır. Can sıkıcı sorunlarınızı çözmek için zamanınız vardır. “Neden cesaretim kolayca kırılıyor, neden yanlış erkeklere aşık oluyorum, neden istediklerimi yapamıyorum?” gibi önemli konulara, ‘Pazar Terapisi’ köşemizde cevap bulabilirsiniz.

Sütlü kahvenizi veya bitki çayınızı alın, hayat kalitenizi yükseltip daha mutlu olmak için uzman önerileri sunan kendine yardım makalelerimizi okuyun.

Pazar Terapisi köşesine gitmek için buraya TIKLAYIN

umut-kitap-vardir

  • Yepyeni kitaplarla zenginleşin

Kitap okumak, yeni dünyaları keşfetmenize ve hayata başka gözlerle bakmanıza yardım eder. Biz, ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak kitap okumayı çok seviyoruz ki ilişkiler yazarımız Candan Ünal’ın, “Kadınlar susarak gider” isimli muhteşem bir kitabı var zaten! Pek yakında, genel yayın yönetmenimiz Arzu Karabulut, diyet ve spor üzerine harika bir kitap yazmaya başlayacak. Yeni kitaplarla kendinizi zenginleştirin, okuyun, öğrenin, sıkıntılarınızı unutun veya çözümler bulun…

  • Evinizi düzenleyin ve temizleyin

Biliyoruz, hafta sonu temizlik fikri kulağa pek hoş gelmiyor ama temiz ve düzenli bir evde yaşama keyfi, başka hiçbir şey de yok! Yeni yıkanmış nevresimlerin o temiz ve taze kokusu huzur veriyor, hatırlayın… Tüm eve girişmek zorunda değilsiniz, bir oda seçin ve başlayın: Mutfak dolaplarını en son ne zaman elden geçirdiniz? Bir adım ve devamı çorap söküğü gibi gelecektir. Sonunda işi bitirdiğinizde kendinizle gurur duyacaksınız ve hafta içi her aradığınızı kolayca bulacaksınız.

Ev temizliğini kolaylaştıran pratik bilgiler için TIKLAYIN

mutluluk-banner