İçimizi karartan ve bazen bizi kasvete sürükleyen hava durumu, bir güneşi gösterip, bir yağmur yağdığı için, hepimizin ruhu biraz sıkıldı, öyle değil mi? O halde, bu hafta sonunu eğlenceli hale getirecek önerilerimizi hemen okumaya başlayın!

Parklar sizi bekliyor!

Evinizin yakınında yürüyüş yapıp, piknik yapabileceğiniz ve biraz nefes alabileceğiniz ne yakın parka kendinizi atın. “Zaten bütün hafta koşturuyorum, hafta sonu da spor yapamam” diyorsanız, termosa koyacağınız çayınız ve yeni okumaya başlayacağınız bir kitapla parkın güzelliğinden faydalanabilirsiniz. Temiz hava iyidir!

Yağmur yağarsa…

Eğer hafta sonu yağmurluysa ve sizin canınız dışarı çıkmak istemiyorsa, en iyi sevdiklerinizi eve davet edin ve sinema günü yapın. Arka arkaya kaç film izleyebiliyorsunuz? Patlamış mısır, battaniye ocakta kokusu tüten çay ve sevdiklerinizle harika bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. En iyi filmleri seçin ve her şeyi unutun.

Nefes egzersizleri

Bir saat doğru nefes eğitimi alırsanız, nasıl şaşırtıcı sonuçları olacağını görürsünüz. Bu hafta sonu, doğru nefes alma çalışmalarından birine katılmaya ne dersiniz? Tüm vücudunuzun ve ruhunuzun tepkilerinin değiştiğini fark edeceksiniz.

Müze gezisi klişe mi?

Yaşadığınız şehirde daha hiç görmediğiniz kim bilir kaç müze var? İstanbul için en keyifli tavsiye Oyuncak Müzesi, Adana Sinema Müzesi, Ankara Hacettepe Sanat Müzesi, Antalya Müzesi, Aydın Söke Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi, Balıkesir Antardos Açık Hava Müzesi, Bitlis Etnoğrafya Müzesi, Bursa Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi, Diyarbakır Müzesi, Erzincan Müzesi, Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi, İzmir Oyun ve Oyuncak Müzesi ilk aklımıza gelenler.

Sadece sürün!

Arabaya atlayın ve sadece sürün. Bakalım yol sizi nereye çıkaracak? Hiç bilmediğiniz yerleri keşfetmek için harika bir zaman değil mi? Arabanız yoksa üzülmeyin. Şehir haritasını açın ve elinizi rastgele bir semtin üstüne koyun. Otobüse atlayın ve daha önce görmediğiniz sokakları keşfe çıkın. Fotoğraf makineniz yoksa bile akıllı telefonların kameraları harika anlar yakalayabiliyor.

Kitap sığınaktır!

Bütün elektronikleri kapatın. Televizyondan telefona her şeyi kapatın ve sadece ruhunuzu temizleyecek hafifi bir müzik koyun. Elinize bir kitap alın ve onun büyülü dünyasına dalın. Hiç bilmediğiniz derinliklerde mucizeler bulabilirsiniz.

Mutfak

Mutfakta zaman geçirmekten sıkılmış olabilirsiniz. Her gün mecburiyetten pişirilen yemekleri bir kenara bırakın. Bu hafta sonu tüm ailenizle mutfağa girin ve daha önce hiç denemediğiniz bir yemeği beraber yapın. Mutfak kirlenir diye düşünmeyin. Kahkahanızdan daha önemli değil. Yemeği pişirdiğiniz gibi, birlikte temizlersiniz.

Yığınlar

Şu dolabınızın içinde üst üste duran yığınlar var ya, hani zayıflayınca giyeceğiniz veya bir gün lazım olur diye beklettiğiniz o yığınları hemen odanın ortasına boşaltın. Son 6 ay içinde hiç kullanmadığınız ve giymediğiniz her şeyi verin gitsin. Pek çok düzgün yardım kuruluşu var. Yaşadığınız belediyenin yardım alanları var. Verin gitsin, yenisine yer açılsın.

Spa zamanı

En son ne zaman kendiniz için bir şey yapmıştınız? O zaman bu hafta sonu doğru spa merkezine. Kendinize cilt bakımı veya masaj hediye edin.

Yazın…

Bugüne kadar hiç görmediğiniz yerleri araştırın. Kendinize tatil planı çıkartın. Nerelere gitmek istiyorsunuz? İnternette güzel  seyahat siteleri ve tavsiyeleri bulabilirsiniz. Oradaki otelleri, kalınabilecek yerleri, gezilecek yerleri araştırın ve şimdiden bir plan yapın. Hatta kendinize bir seyahat defteri hazırlayın. Tüm planlarınızı oraya yazabilirsiniz.

‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak herkese keyifli hafta sonları dileriz!