Güzellik rutini sizin için sıradan bir konu olabilir ancak kişiliğiniz ve psikolojiniz hakkında çok şey ifade ediyor. Siz güzellik rutininizde en çok neye önem veriyorsunuz?  En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, güzellik rutinleri üzerinden kişiliğinize ve psikolojinize dair önemli ipuçları veriyoruz.

Cesur değişikliklerden hoşlananlar

Sosyal medyayı ve oradaki ünlü isimleri yakından takip ediyorsanız ve neredeyse her ay farklı bir görünüm deniyorsanız siz adeta bir bukalemun gibisiniz. Cesur değişiklikleri ve risk almayı seviyorsunuz. Sabit bir tarzınız yok. Makyaj ve saç konusunda iddialı seçimler yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Ancak, karar verme aşaması sizin için zor geçiyor. Bu konuda çevrenizdekilerden sık sık yardım alıyorsunuz. Duruşunuzu ve stilinizi sağlamlaştırmak için karakterinizi oturtmalısınız.

Cilt takıntısı olanlar

Cilt bakımı ürünlerine çok para harcıyorsanız ve her sabah üşenmeden 10-15 tane ürün uygulamaktan hoşlanıyorsanız, cilt takıntınız var demektir. Ergenlik döneminiz, cilt konusunda problemli geçmiş olabilir. Aşırı yağlı veya kuru bir ciltle mi savaştınız? Bu süreçte, sağlıklı ve bakımlı cildin değerini daha iyi anladınız. Yetenekler, kişilik ve zeka sizin için çok önemli. Hayatınıza sizin gibi bu üç konuya önem veren insanları sokuyorsunuz.

Kendini şımartmaktan hoşlananlar

Kendinizi sık sık cilt bakımı, saç bakımı ve manikürle şımartıyorsunuz. Özel bir davete giderken makyaj yapmayı çok iyi bilmenize rağmen kendiniz yapmıyorsunuz, bir makyaj artistine yaptırmayı tercih ediyorsunuz. Bu kişiliğiniz hakkında bize iki farklı şey söylüyor olabilir. Biri, ortaya çıkan sonuca güvenmiyor olmanız. Tek başınıza sonucu üstlenmemek için, her zaman bir başkasının da eli değsin istiyorsunuz. Diğeri ise, başka konulara daha fazla önem vermeniz. Görünümünüzün kusursuz olmasından çok hoşlanıyorsunuz ama buna kafa yormak ve çaba göstermek istemiyorsunuz. Başkaları tarafından şımartılmak da çok hoşunuza gidiyor tabii.

Belirli bir güzellik rutini olmayanlar

Düzenli uyguladığınız bir güzellik rutininiz yok. Banyoya girdiğinizde elinize hangi ürün geliyorsa onu kullanıyorsunuz. Sahip olduğunuz güzellik ürünleri en temel ürünlerden. Nemlendirici, dudak parlatıcısı gibi… Fazla çaba harcamamanıza rağmen, harcağınızda nasıl çekici görüneceğinizi biliyorsunuz. Ama fazla çabanın da vakit kaybı olduğunu düşünüyorsunuz. Güzellik rutinlerine karşı isyankar bir tutuma sahipsiniz. Hayatta sizi en çok zorlayan durum ikilemde kalmak.

Mükemmeliyetçi ve güzellik meraklısı olanlar

Sırf saç ve makyajınızı kusursuz bir şekilde yapmak için, alarmınızı iki saat önceye kuruyorsunuz. Son çıkan kozmetik ve bakım ürünleri neredeyse ilk sizin elinize geçiyor. Kontrolden ve mükemmellikten çok hoşlanıyorsunuz. Bu durum, iş ve okul hayatınızda da böyle. İşlerin yolunda gitmesi ve mükemmel olması için elinizden geleni yapmaktan zevk alıyorsunuz. Bir aksilik çıktığında kendinizi çok yıpratıyorsunuz. Bu konuda kendinize dur demelisiniz.

guzellik banner