Saçlarınız, elleriniz ve cildinizin güzelliği için doğal maskeleri sizinle paylaşıyoruz. Evdeki malzemelerle kolayca hazırlanan bu ekonomik ve doğal maskeler, iyi görünüp iyi hissetmenize yardımcı olacak. Kendinize biraz vakit ayırın, güzellik için doğal maskeleri öğrenin ve ilk fırsatta uygulayın!

Cilt için doğal maske tarifi

Cildinize doğal parlaklık ve sıkılık kazandırmak için bu maskeyi deneyin! 1 paket yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı sütle karıştırın; yüz ve boynunuza masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

Mayanın cilde faydaları

İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor.  Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor.

Maya maskeleri

Saç için doğal maske tarifi

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve daha hacimli görünmelerini sağlamak için bu doğal maskeyi uygulayın! 1 paket yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 çay kaşığı süzme balla karıştırın; saç tellerine ve diplerine masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

Mayanın saçlara faydası

Maya, saçların dökülmesini önleyip sağlıklı uzamasını sağlıyor. İçeriğindeki B5 vitamini, saç sağlığı için çok önemli olan keratin oluşumunu uyarıyor. Keratin, saçların dökülmesini önleyip daha hacimli ve gür görünmesini sağlıyor.

{loadposition haber}

Eller için doğal maske tarifi

Ellerinizin yumuşacık olması, yaraların hızla iyileşmesi ve tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını istiyorsanız, tam size göre! 1 tatlı kaşığı yaş mayayı, 2 yemek kaşığı sütle karıştırın; hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.

Mayanın ellere faydası

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor.

Parfüm