Bahara ilk adımı attığımız bu dönemde, cildinizin harika görünmesi için süper bir makyaj önerimiz var. Pastel tonlarla yapılan bu makyaj, cildinize harika bir pembelik kazandıracak. Yüksek Topuklar ekibi olarak bahar makyajını anlattık. Haberimizi okumaya devam edin, güzelleştiren bahar makyajı nasıl yapılır, öğrenin!

Öncelikle yaz veya kış nemlendirici kullanmanız gerektiğini unutmayın. Ancak yazın güneşe karşı koruyan bir nemlendirici kullanmak daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Daha güzel ve belirgin gözler için…

Gözlerinizde mutlaka bir göz altı kapatıcısı uygulayarak, göz çevresindeki görüntüyü toparlamalısınız. Göz kapaklarından kaşlara kadar ulaşan tüm çevreler, göz altı kapatıcısıyla sabitlenebilir. Parmak uçlarıyla yoğunluğu dağıtın ve ince bir katın cildinizi pürüzsüz göstermesine izin verin.

Gözler makyajın hiçbir zaman ihmal edilmeyen en önemli bölgesidir. Kapatıcıyla düzenlediğiniz gözlerinize anlam katmak ve bakışları güçlendirmek için, çerçeveyi belirginleştirmek ve anlam katmak gerekecektir. Göz kalemi bunun için yeterli olacaktır.

Göz kalemiyle göz çevresini belirginleştirin. Kirpik diplerinden itibaren belirginleştirdiğiniz gözlerinizin daha güzel görünmesi için alt kirpik içinde çektiğiniz kalemi, bir fırça yardımıyla hafifçe dağıtın.

Dolgunlaştıran, suya dayanıklı, kirpikleri güçlü ve hacimli gösteren maskaralardan dilediğinizi seçin ve gözlere yoğun maskara uygulayın. Gözlerde far gibi bir ağırlaştırıcı olmayacağı için, maskara konusunda çok tutumlu davranmak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz yoğunlukta kullanacağınız rimel, gözlerin belirginleşmesini sağlayacaktır.

Fondötensiz bir cilt makyajı için…

Ten makyajı için fondöten yerine daha hafif yapıda olan ve güneş koruma faktörü içeren BB kremleri tercih edebilirsiniz. BB krem, hem cildinizi nemlendirir hem de hafif yapısıyla cildinize canlı bir görünüm kazandırır. Cildinizdeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırdıktan sonra bahar ve yaz aylarına uygun bir pudra veya allıkla makyajınıza renk katabilirsiniz.

Doğal ve canlı dudak makyajı için…

Dudaklarda kullanılan renk, bahar ve yaz ayları boyunca parlatıcı tonları olarak çantanızda yer almalıdır. Dudak çevresini hem dolgun gösteren, hem sizin için nemlendirici görevi görecek bir parlatıcıyla, dudaklarınızı belirginleştirerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bahar aylarında hem cildiniz böyle hafiflikte bir makyajla dinlenmiş olur, hem makyaj çantanızın ağırlığından kurtulursunuz. Bahar makyajı sizi güzel gösterirken, sadeliğin duru zarafetini de üstünüze taşıyacaktır.