sac-abiye-elbise

Ünlü yıldızların reklamlardaki parlak saçlarını beğeniyor musunuz? Tavsiyelerimizle, siz de sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Hemen okuyun, uygulayın ve saçlarınızdaki mucizevi değişime şahit olun!

Omega 3 kaynakları alın

Saçınızın keratin dengesi, protein ağırlıklı ve düzgün beslenmekle gelişir. Yağsız et, balık, fasulye ve düşük yağlı ürünlerle beslenin. Ayrıca Omega-3 bulunan somon, soya fasulyesi, keten tohumu yağı ve ceviz yemek de saçlarınız için önemlidir.

Temiz tutun

Saçlarınızı temiz tutmak, onların rahat nefes almasını sağlar ve canlanmasına yardımcı olur. Parlaklık veren, iyi temizleyen ve saçınızın cinsine ve yapısına uygun bir şampuan kullanın.

Saç kremi kullanın

Şampuanın ardından saçınızı nemlendiren ve saç tellerinde oluşan çatlakları dolduran avokado yağı, zeytinyağı, shea yağı gibi maddeleri içeren zengin formüllü kremler kullanın.

kirmizi-bakimli-kadin

Durulamaya dikkat edin

Saçınızı yıkadıktan sonra, durulama işlemini soğuk suyla yapın. Soğuk su gözenekleri kapatır ve saça yapılacak işlemlerden daha az zarar görür. Islak saç kırılgandır. Saçı havluyla nazikçe sıkın.

Destek ürünler kullanın

Saçınıza yapacağınız işlemlerden önce, saçınızı destekleyen ürünler kullanın. Hasar bırakmayı önlemek, saçınıza göstereceğiniz özenle mümkün olacaktır. Sıcaklıktan ve kimyasallardan zarar görmesini engellemek için, saçınızın karakterine uygun ürünlerle besleyin.

Parlaklık katın

Saten gibi parlak ve yumuşak görünen saçlar için, parlaklık etkisi olan serumlar kullanabilirsiniz. Özellikle saçlarınızda yıpranma varsa, serumlar, saça acil ve yoğun bakım uygularlar. Bu sayede yıpranan ve matlaşan saçlar, kendilerini toparlar ve keyifle parlar.

Doğru fırça seçin

Saç telleri hassas bir yapıya sahiptirler ve yanlış biçimde tarandıklarında kırılır ve yıpranırlar. Saçlarınızı uygun bir tarakla tarayın. Geniş uçları olan fırça ve tarakları tercih edin. Saçlarınızı kuruyken taramayın. Nemli saçları taramak saçlarınızın kolayca açılmasını sağlar.

Saç bakım maskeleri kullanın

Saçlarınızı seviyor ancak onlarla uğraşmaya zaman ayıramıyorsanız, banyo sırasında saçlarınıza 3-5 dakikada etki eden maskelerden kulanın. Siz bedeninizi yıkarken, saçınıza uygulayacağınız maskeler, saçlarınızın canlılık kazanmasında size destek olacaktır. Saçınızın ihtiyacını iyi belirleyin ve uygun olan ürünü kullanın. Ayrıca bu yazımızı okumanızı öneririz.