Arkaya doğru esneme hareketi

Bir sandalyenin arkasına geçin ve sandalyeden tutunun. Ayaklarınız hafif açık şekilde durun. Sağ bacağınızı geriye doğru uzatın ve kalça hizanıza kadar kaldırın. Bu hareketi, her bir bacağınız için 30 kez yapın.

Bacağı esnetme hareketi

Bacağınızı sandalyenin arkasında havaya kaldırın ve ayağınızı oturma kısmına koyun. Dizinizi bükük tutun ve bacağınızı kaldırarak yana doğru açın. Sol kolunuzu yukarı doğru kaldırın ve sağ elinizle sandalyeyi tutun. Ardından diğer bacağa geçin. Her bir bacağınız için 30 tekrar yapın.

Çömelme hareketi

Ayaklarınız hafif açık şekilde durun. Sol elinizi sandalyenin arkasına, diğer elinizi ise kalçanıza koyun. Yavaş bir şekilde dizlerinizi bükerek yere çömelin ve bir iki saniye bekleyip ayağa kalkın. 30 tekrar yapın.

Yana doğru esneme hareketi

Yavaşça dizlerinizi bükün ve çömelin. Bu sırada ellerinizle yerden destek alın. Sağ bacağınızı hafifçe yana doğru açın ve kalça hizasına kadar yükseltin. Her bir bacağınız için 30 tekrar yapın. Önerilen hareketleri yaparken kalça kaslarınızı sıkmayı ihmal etmeyin; bu sayede daha sıkı kalçalara sahip olup, seksi bir vücuda kavuşacaksınız.