bayramlik-elbise-2016

Bir düğüne katılırken, ofise giderken veya sevgilimize buluşurken güzel giyinmek isteriz. Çünkü, iyi göründüğümüzde kendimize güvenimiz artar, beğenildiğimizi hissederiz. Güzel giyinmenin sırlarını öğrendiğimizde, her ortamda şık olabiliriz. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, kullanıp memnun kaldığımız güzel giyinme sırlarını sizinle paylaşıyoruz.

Fazla paraya ihtiyacınız yok!

Stil sahibi olabilmek, her an güzel kıyafetler içerisinde olmak için yüksek miktarda harcamalar yapmanıza gerek yoktur. Doğru zamanlarda, doğru parçalara yatırım yaparak şık görünme garantili bir gardırop yaratabilirsiniz. İndirim dönemlerini takip etmek, kupon ve kampanya kodlarını kullanarak uygun fiyata şık parçalar alabilirsiniz.

Medyada boy gösteren, parası olan ancak rüküş giyinen kadınları gözünüzün önüne getirin: Tıpkı mutluluk gibi parayla da şıklık satın alınamaz… Şimdi, size önereceğimiz pratik yöntemleri uygulayarak şıklığa doğru bir adım atabilirsiniz.

moda-elbise-balon

Dolabınızı gözden geçirin

Gardırobunuzu gözden geçirmek, nelere sahip olduğunuzu fark etmek için her ay tüm kıyafetlerinizi kontrol edin. Dolabınızda mavi bir eteğiniz vardır ancak birlikte giyebileceğiniz gömlek ya da bluzunuz yoktur. Hemen elinize bir kâğıt, kalem alın ve eksiğinizi yazın: “mavi eteğimle giyebileceğim pembe, beyaz, krem ya da açık yeşil tonlarında bir bluza ihtiyacım var” notunu alın. Bu sayede elinizdeki eteği değerlendirebilir, alışverişe çıktığınızda ihtiyacınızdan fazla satın alma yapmanın önüne geçebilirsiniz.

sac-abiye-elbise

Kombinleriniz hep hazır olsun

Kıyafetlerinizi dolabınıza yerleştirirken kombin olacak düzenleyin. Örneğin, siyah kumaş pantolonunuzu; gri ya da kırmızı gibi siyahla uyum sağlayacak renkte üst parçayla yan yana asın. Bu sayede hem daha hızlı hazırlanabilir hem de her zaman güzel giyinebilirsiniz. Gezdiğiniz mağazalara dikkat edin: Renk grubuna ve kombinlere göre düzenlenmiş reyonlara girince içiniz açılır, bunu siz de kendi dolabınızda yapabilirsiniz.

elbise-moda-yaz

Dolabınızdaki hazineyi keşfedin!

Dolabınızda uzun zamandır giymediğiniz ve giymeyi düşünmediğiniz kıyafetler olabilir, o halde onları ihtiyacı olan bir insana verin. Unutmayın: başka insanlara iyilik yapmak, aynı zamanda kendinize iyilik yapmaktır.

Eğer isterseniz, ikinci el kıyafetlerinizi internet sitelerinde satıp para kazanabilir, elde ettiğiniz kazançla yeni kıyafetler satın alabilirsiniz. Merak etmeyin, sizin aylardır giymediğiniz ayakkabıyı her gün giymek için sabırsızlanan kadınlar var! Fotoğraflarını çekip internete yükleyin ve satışa çıkarın.

yazlik-elbiseler-moda-plaj

takim-elbiseler

İhtiyacınız olmayan parçaları almayın!

Elbette burada önemli bir noktaya dikkat etmek gerekiyor: sadece fiyatı uygun olduğu için asla giymeyeceğiniz ya da bedeninize uygun olmayan kıyafetler satın almayın. Bu konuda kendinizi disiplin etmek için önceki sayfada detaylıca bahsettiğim “alışveriş listesi oluşturmak” kuralını uygulayın.

uzun-elbise-kadin-moda

Boş kalabalık tuzağına düşmeyin!

Bazen dolabımızı açıp bakarız ancak giyecek hiçbir kıyafet bulamayız. Bunun sebebi, gereksiz alışveriş yapıp boş kalabalık oluşmasıdır. Bilinçli alışveriş yaptığınız takdirde hem güzel giyinmek için kıyafetleriniz olur hem de paranız cebinizde kalır. Sezon sonu indirimlerinde, her zaman giyebileceğiniz deri ceket, kaşe kaban, kışlık bot, mayo, bikini, trençkot gibi evladiyelik parçaları satın alabilirsiniz.

beyaz-elbise-kombini

Güzel giyinme tüyolarını değerlendirin!

Hayal gücünüzü kullanarak az sayıda kıyafetle birbirinden farklı stiller yaratabilir ve sizi gören insanlarda “stil sahibi kadın” imajı oluşturabilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Siyah, diz hizasında bir elbiseniz varsa; bir gün gösterişli aksesuarlarla, başka bir gün ceketle kombinleyebilirsiniz. Bazen, elbise üzerine takılan bir fular bile stilinizin zenginleşmesini sağlayabilir.

Daha önce bahsettiğim dolaptakileri gözden geçirme aşaması, işte bu birbirinden güzel kombinleri yapmak için size ilham verecek ve aklınıza yeni fikirlerin gelmesini sağlayacaktır. Hatta “daha önce bu elbiseyi neden daha önce böyle giymedim?” diye kendinize sorabilirsiniz. Yeniliklerden çekinmeyin, üzerinizi değiştirmekten kaçınmayın, bir parçayı başka parçalarla defalarca kombinleyin ve size en çok yakışanı bulun.

prenses-elbiseleri-1

Reklamlara kombin fikri olarak bakın!

Moda markalarının reklamlarını alıcı gözle inceleyin çünkü her bir reklam çekimi üzerinde günlerce çalışılıyor ve onlarca stil danışmanının, moda editörünün fikriyle oluşturuyor. Bu yüzden dergi sayfalarında ya da internet sitelerinde karşınıza çıkan reklamları, “reklam” deyip geçmeyin; ilham alın! Belki de o reklamdaki mankenin üzerinde olan elbisenin çok benzeri ya da aynısı sizde var ama nasıl giyineceğinizi bilmiyorsunuz, işte aradığınız fikir orada!