Aslında hepimiz mutlu olmak istiyoruz. Güzel haberimiz ise şu: Kendi elimizden tutarak mutluluğa doğru “Yüksek Topuklar” ile adımlar atabiliriz. Yolunuza ışık tutacak faydalı bilgileri ise, özel haberimizde bulabilirsiniz.

Günlük hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile daha mutlu, zinde ve neşeli olabilirsiniz. Şu kısacık ömürde, bunu gerçekten hak ediyoruz; öyle değil mi? Öyleyse başlayalım!

Her sabah limonlu su için

Limonlu su içmek, güne enerjik başlamak için süper bir yöntemdir. Vücudunuzdaki toksin ve ödemleri yok eder, zindelik verir, zayıflamanıza yardım eder. Ayrıca, sabahları kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Bir bardak suyun içine birkaç damla limon suyu ekleyip için. Bu alışkanlığı her gün tekrar edin ve hayatınızdaki mucizevi değişime şahit olun.

Kendinizle konuşarak güçlenin

Sabahları kendinizi motive etmek için aynanın karşısında konuşun. Bugüne kadar elde ettiğiniz başarılardan ve ne kadar düzgün bir insan olduğunuzdan bahsedin. Bu sizi hem rahatlatacak hem de mutluluk hormonu salgılamanıza yardım edecektir. ‘Seni seviyorum, bugün harika görünüyorsun, hayallerime ulaşabilirim’ gibi sözlerle kendinize enerji ve sevgi verebilirsiniz. Kulağa garip mi geliyor? Önyargılı olmayın, bunu deneyin ve harika sonuçlarını görün!

Kahvaltı yaparak enerji depolayın

Güne enerjik başlamak için en yöntem, her sabah doyurucu bir kahvaltı yapmaktır. Haşlanmış yumurta, tokluk verir ve gün boyunca zinde olmanıza yardım eder. Vücudunuzun düzgün çalışması ve beyninize yeteri kadar enerji, kan ve oksijen gitmesi için mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Aç bir bünye ve beyin ile asla mutlu olamazsınız. Sabahları kendinize güzel sandviçler ya da hızlı kahvaltılar hazırlayarak iş öncesinde tüm enerjini depolayabilirsiniz.

Kahve veya çay keyfiyle başlayın

Güne başlarken bir fincan kahve veya çay içmeyi seviyor musunuz? Bunu bir keyfe dönüştürüp enerjinizi artırabilirsiniz. Kahve veya çay keyfini olabildiğince eğlenceli ve zevkli bir zaman dönüştürün. Kendinize harika ve şirin bir fincan satın alın. Fincana her baktığınızda gülümseyin ve günün ne kadar güzel geçeceğini düşünün. Yeşil çay, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi enerjinizi artıracaktır.

Şükür yürüyüşü yaparak mutlu olun

Günde sadece 10 dakika, hayatınızı değiştirebilir! Nasıl mı? Balkona veya yola çıkıp 10 dakika boyunca sahip olduğunuz her şey için şükrederek yürüyün. Göreceksiniz, zannettiğinizden daha fazla şükür sebebiniz var. Yürümek, nefes almak, yeni bir güne uyanmak gibi birçok neden sıralayabilirsiniz. Bu gerçekten ruhunuza iyi gelecek, davranışlarınızı değiştirecektir. Yataktan çıkmaya üşeniyorsanız bile yattığınız yerden şükredin.

Bebeklere bakıp gülümseyin

Bebeklerin ve çocukların neşe saçtığını hepimiz biliyoruz. Güne mutlu şekilde başlamak istiyorsanız, bir bebeği öperek ya da sokaktaki bir çocuğa gülümseyerek bunu başarabilirsiniz. Etrafınızda hiç bebek yok mu? Üzülmeyin, en güzel bebek fotoğraflarına bakarak güne enerji depolayabilirsiniz.

Tıkla gör: En tatlı bebeklerin fotoğrafları

İhtiyacınız kadar uyuyup dinlenin

Herkesin biyolojik bir saati vardır. Geceleri vücudunuzun ihtiyacı duyduğu uykuyu alamazsanız, tüm gününüz yorgun ve mutsuz hissetmekle geçer. Yetişkinler için 8 saat uykunun yeterli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat dediğimiz gibi biyolojik saatinize göre 8 saat size az ya da çok gelebilir en iyisi deneme yanılma yöntemiyle uyku saatinizi belirlemek.