California Cevizi
California Cevizi

Güne daha iyi başlamak için 7 öneri

Güne daha iyi başlamanın formülünü Yüksek Topuklar veriyor. Sabah uyanamıyor musunuz? Yataktan kalkmak zor mu geliyor? Tüm bunları geride bırakabilirsiniz.

iyi-baslangic

Güne daha iyi başlamak sizin elinizde. Kaliteli bir uykudan sonra hayata enerjik ve zinde bir başlangıç yapmak için en başta kendinize inanmalı ve bardağa dolu tarafından bakabilmelisiniz.

Sabahlara özel müzik listesi oluşturmak

Uyandığınızda dinlemekten hoşlandığınız müzikleri açıp hayatınıza eğlenceli bir başlangıç yapabilirsiniz. Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler. Ruhunuza neşe katın ve dinlemeyi sevdiğiniz müziklerle güne başlayın.

Her gün aynı saatte uyanmak

Uyku düzeni önemli bir etkendir. Hafta içi iş saatleriniz için erken uyandığınız gibi hafta sonları da o saatte uyanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü vücudunuz erken kalkmaya alışmış durumdayken siz uzun saatler uykuya devam ederseniz üzerinizde bir miskinlik oluşacaktır.

Alarmı ertelememek

İlk alarmda kalkmalısınız. Erteledikçe psikolojik olarak kalkmak istemeyeceksiniz ve kalktığınızda kendinizi daha yorgun hissedeceksiniz. Bu yüzden kararlı olun ve ilk alarmda “ben artık uyandım” deyin!

Soğuk duş almak

Sıcak vücudunuza soğuk suyun değmesi kalp atışlarınızı hızlandıracak, kaslarınızı dinçleştirecek ve uykunuzu açacaktır.

Uyanır uyanmaz soğuk su içmek

Vücudunuza soğuk suyun girmesi metabolizmanızı hızlandıracak ve organlarınızın çalışmasını sağlayacak. Ancak dikkat edin çok hızlı içmek boğaz ağrısına neden olabilir.

Egzersiz yapmak

Sabah kaslarınızı esnetmek ve açma-germe hareketleri ile vücudunuzu rahatlatmak kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Böylece daha zinde ve hızlı bir başlangıç yapacaksınız.

Protein ağırlıklı kahvaltılar yapmak

Kaslarınızı besleyecek protein ağırlıklı kahvaltılar yapın. Kahve karbonhidrat içerir. Dolayısıyla kahve yerine taze bir portakal suyu içine bir kaç nane yaprağı ile birlikte çok daha iyi bir başlangıç olacaktır.

Güne daha enerjik başlamak isteyenler buradaki konumuza bakmak isteyebilirler!

Yorum Yapın

vestel