Gün içindeki koşuşturma ve yoğunluk, akşamki planınız için hazırlanmanıza engel olabilir. Saatlerce makyaj yapmaya vaktiniz kalmaz. İşte tam da bu zamanlarda işinize yarayacak, gündüz makyajını gece makyajına çevirmenin pratik yollarını sizlere sunuyoruz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için hazırladığımız özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Gündüz makyajı gece makyajına nasıl çevrilir?

Özellikle çalışan kadınlar için, tüm gün işlerle uğraşıp, akşamki plan için hazırlık yapmak çok zordur. Geceye hazırlanırken iki ayağınız bir pabuca girebilir. Bu telaşı yaşamamak adına, sabah makyajınızı gece makyajına dönüştüreceğinizi düşünerek yapmalısınız. Böylece gün sonunda işinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İşte gündüz makyajını gece makyajına çevirme teknikleri…

Makyaj bazıyla daha kalıcı makyaj!

Tüm gün yüzünüzde kalacak bir makyaj istiyorsanız, kalıcı ürünler tercih etmelisiniz. Makyajınıza baz uygulayarak başlayabilirsiniz. olacaktır. Nemli cildinize uygulayacağınız makyaj bazı, ten makyajının akşama kadar durmasını sağlar. Göz makyajının kalıcılığını artırmak için ise far bazlarından faydalanabilirsiniz.

Kalıcı bir fondöten tercih edin!

Akşam bir planınız varsa, normal günlerde kullandığınız hafif kapatıcılıktaki fondötenleri tercih etmemelisiniz. Daha kalıcı ve etkili bir fondöten, akşama kadar yüzünüzde kalabilir. Böylece, ten makyajınızı tazelemenize gerek kalmaz.

Makyajınızı pudrayla sabitleyin!

Özellikle ten makyajını sabitlemek için transparan pudra çok iyi bir tercihtir. Cilt makyajınız bittikten sonra pudrayla sabitlemek, makyajınızın gün boyu bozulmadan kalmasını sağlar. Cildinizi pudrayla sabitlerken göz altlarını da ihmal etmeyin.

Taze bir görünüm için sprey kullanın!

Makyajı, sabitleştirici spreyle bitirerek daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Kullandığınız kalıcı ürünler, ciltte kuruluğa yol açabilir. Özellikle nemlendirici özelliğe sahip spreyler, cilde daha canlı ve taze görünüm kazandırır. Kuru bir cilde sahipseniz spreyinizi yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz.

Gece makyajınızı tek bir dokunuşla yapın!

Gündüz makyajını kalıcı bir şekilde yaptıktan sonra, geceye hazırlanmak için birkaç dokunuş yeterli olacaktır. Göz makyajınızı ışıltılı veya koyu bir farla daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Gündüz sürdüğünüz açık tonlardaki ruju da kırmızı ve bordo bir rujla değiştirebilirsiniz.

Gündüz makyajını gece makyajına çevirmenin pratik yollarını öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımız:

Aydınlık makyajın püf noktaları

Doğru makyajla ilgili bilmeniz gerekenler

Sık yapılan makyaj hataları

Makyaj