pembe-gul-cicek

  • Gül suyu ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Doğal cilt bakım yöntemleri arasında en iyilerden biri gül suyudur. Cilt temizliği, bakımı, nemlendirme, sivilce giderme gibi güzellik çözümleri sunar. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak gül suyuyla cilt bakımının püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

  • Gül suyu ile yüz temizleme nasıl yapılır?

Gül suyu ile cilt temizleme oldukça güzel sonuçlar verir. Doğal gül suyuyla temizlenen cilt kısa sürede olumlu tepkiler vermeye başlar. Daha gergin ve canlı görünür, sivilcelerin oluşması önlenir, göz altı morlulukları azalır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa pamuğun üzerine dökerek gül suyuyla yüz ve boyun bölgenizi silin. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

  • Gül suyu sivilceye iyi gelir mi?

Evet, gül suyu, cildinizdeki sivilceleri iyileştirmek için de etkilidir. Sivilceler için maskeyi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz, yapım aşamaları ve malzemeleri ise şöyle: 2 yemek kaşığı bebe pudrası ve 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırın. Sivilce olan bölgeye masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın. Gül suyu ve pudra maskesini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

[wp_ad_camp_4]

  • Gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

İçinde A, C, D, E ve B13 vitaminleri taşıyan gül suyu; antibakteriyel, antiseptik, tedavi edici ve yatıştırıcı özelliklere sahip. Cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan gülsuyu, kuru ve yaşlanmaya meyilli ciltlerde gözle görülür iyileşme sağlar. Yüzdeki ton farklılıkları ve kızarıklıklar, siyah noktalar ve şişkinlik gül suyunun çözüm olduğu diğer sorunlar. Gözaltı morluklarına da iyi gelen gülsuyu ile her geçen gün tazelenen bir cilde kavuşabilirsiniz.

Gül suyunun kokusunu herkes sevecek diye bir kural yok. Eğer siz de ‘Faydaları güzel ancak kokusundan hoşlanmıyorum’ diyenlerdenseniz, küçük bir şişenin içinde gül suyu ve normal suyu karıştırarak, daha az yoğun bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışımı bir sprey yardımıyla günde birkaç kez yüzünüze sıkarak da aynı sorucu alabilirsiniz.

Binlerce yıldır dünyanın en güzel kadınlarının kullandığı gül suyu eminiz size de iyi gelecek. Cilt tipine özel üretilen kozmetik ürünlerin yeri başka ancak gül suyuna da bir şans vermekte yarar var…

zayiflama-yontemleri-banner