gribe-aninda-cozum-zencefil

Siz de bu sıralar herkes gibi grip olmuşsanız ve bu hastalığa anında çözüm arıyorsanız; doğru yerdesiniz. Size, denediğim ve çok memnun kaldığım zencefilli tariflerimi anlatacağım.

Sık sık grip olurdum ve bu durumdan bir an önce kurtulmak isterdim; arkadaşım bir tavsiye bulundu: ‘bir fincan zencefil çayı içersen gripten eser kalmaz, sağlığına kavuşursun.’ dedi. Ben de durur muyum hemen aktara gittim ve sadece bir liralık toz zencefil aldım. Her başım sıkıştığında beni kurtaracak zencefil çayıyla tanıştım.

Zencefil çayı nasıl yapılır?

Bir fincan sıcak suya, bir çay kaşığı toz zencefil ekleyip karıştırın. Çayı ılınması için birkaç dakika bekledikten sonra bir dilim limon ve bir çay kaşığı bal ekleyip şifa niyetine için. Evet, zencefilin tadı biraz acı ama gribe anında çözüm sağlıyor. Ayrıca, mide yanması problemi olanlara da tavsiye ederim, cidden çok iyi geliyor.

Peki, taze zencefil varsa?

Eğer evinizde taze zencefil varsa, onunla da süper bir gribe çözüm formülüm var. Küçük bir parça taze zencefili rendeleyip biraz bal ekleyin ve çay kaşığıyla yavaş yavaş yiyin. Üzerine bir bardak ılık su için.

Deneyenlerin yorumu nedir?

Önerimizi deneyen sevgili okuyucumuz Neriman Hanım bakın zencefil çayı hakkında ne diyor? “birkaç gündür vucudumun griple savaştığını hissediyordum ama bugün sanırım yenik düştü, daha kötüyüm 🙁 bu tarifi biliyordum ama unutmuşum 😀 hatırlattığınız için Allah razı olsun hemen yapmalıyım 😉 babam akciğer enfeksiyonu geçirdiğinde her sabah aç karınla, karıştırdığım bal ve toz zencefilden birer tatlı kaşığı yediriyordum öksürüğü kesiliyordu ve sonra çok şükür iyileşti 🙂 bu karışımın çok büyük faydası oldu. itinayla tavsiye edilir :)”

bobrek-taslari-banner