O seni korkutmak, panik yaptırmak istemiş. Kimsenin gözü yemez öyle kolay kolay düğün basmayı falan merak etme. Ama o baktı sen korkuyorsun, üstüne geliyor. Şimdi senin yapacağın şey, ondan daha baskın çıkmak.


Eğer seni ararsa son derece kendinden emin ve güvenli bir sesle diyeceksin ki; abime veya babama veya amcama, kim varsa ailende büyük olan, ona aramızda geçenleri anlattım, o da benden senin numaranı, adını istedi, ağzını burnunu kıracaklardı senin. Hatta düğünü basmak istediğini duyunca babam gidip silahını cebine koydu, adını söylemedim diye bir de dayak yedim. Hadi senin şimdi gözün yiyorsa beni bir daha ara da, bu sefer ben gidip adını söyleyeyim onlara diyeceksin ve suratına telefonu kapatacaksın.
Ancak konuyu da fazla abartma, o zaman yalan olduğu ortaya çıkar. Kendine son derece güvenli ve hakim biçimde konuşursan, o da kuyruğu sıkışmış köpek yavrusu gibi girecek yer arar.


Eğer bunu beceremiyorsan, ailende güvendiğin bir kadına git. Ablana, annene veya başka bir güvendiğine. Senin peşinde dolaşan biri olduğunu, bir yerlerden numaranı bulduğunu, seni sürekli rahatsız edip, eğer onunla birlikte olmazsan ailene gelip yalan yanlış konuşacağını söylüyor de. Suçu onun üstüne at ve çekil aradan. Gerçekten bir şey olursa, ailenden durumu bilen ve müdahale edecek birileri bulunur.


Boşuna da korkma, gelip bassın bakayım düğün basmak kolay mıymış? Ne diyecek basıp? Niye basacak? Sormayacaklar mı ona, sen evli bir kadının peşinden koşmaya utanmıyor musun diye? Ağzını burnunu kırarlar yahu, kolay mı öyle düğün basmak falan.


Sen şimdi kendini bir topla bakalım, güçlü ol. Yok öyle anlattığı veya söylediği hiçbir şeyi yapamaz, merak etme. Sen yeter ki güçlü dur, ailen arkanda gibi davran, bak bir daha ortaya çıkıyor mu? O seni korkutmak için öyle yapmış, sakın sen de bu oyuna gelme…


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler
okur mektubuMerhaba Candan Abla,


İsmim F.; kimseye anlatamadığım bir konu var, senin bana çözüm bulacağına inanıyorum. 23 yaşındayım, 4 ay önce evlendim ama düğün yapmadık daha esimle. Evlenmeden önce nisanlılık dönemimizde bir sevgilim oldu. Konuştuk görüştük ama ben pişman oldum, sabahlara kadar uyuyamadım. Sevgilimle görüştüğümde eğer aramazsam ya da haber vermeden ayrılırsam düğünümü mahvedeceğini herkese anlatacağını söyledi……..