Yazın vazgeçilmez aksesuarı güneş gözlükleri, bu sezon iddialı tasarımlarla dikkat çekiyor. Sıra dışı gözlük modelleriyle siz de bu yaz tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için 2018 yazının gözlük trendlerini derledik.

Bu yaz her zamankinden daha iddialı ve sıra dışı gözlükler göreceğiz. Yazın canlılığı ve iç açıcı renkleri gözlüklere de yansıyor. Renkli camlar, neon çerçeveler gökkuşağının tüm renklerini taşıyor. Baharla birlikte çiçekler her yanımızı sardı. Bu yaz çiçek motiflerine gözlüklerde de çok sık rastlayacağız. Dekoratif detaylara sahip gözlükler tercih ederek, hayal gücünüzü stilinize yansıtabilirsiniz. 

50’ler döneminde yükselişe geçen retro kedi gözlükler geri döndü! Üstelik, her yüz tipine uyum sağlayan seçeneklerle… Keskin yüz hatlarına sahipseniz, dar çerçeveli olanları tercih edebilirsiniz. Daha yuvarlak bir yüzünüz varsa, geniş camlı kedi gözlükleri size uygun olacaktır.

Gelelim Matrix gözlüklerine… Matrix’ten fırlamış gibi bir etki yaratmak istiyorsanız, minimalist siyah gözlükler bu sezonun trendleri arasında. Geçtiğimiz senelerde popüler olan ayna gözlüklerle de cesur bir stil yaratabilirsiniz.

60’lar döneminin yuvarlak gözlükleri de kedi gözlükler gibi geri dönüş yaptı! Yeni döneme adapte olan yuvarlak gözlükler, çerçeveli ve çerçevesiz tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle romantik bir stile sahipseniz, tercihinizi pembe tonlarında yapabilirsiniz.

Son olarak, iddiadan uzak klasik bir tarzınız varsa, sezonun trendleri arasında kurtarıcı parçalar da mevcut. Kare gözlüklerin renklilerini tercih ederek ufak da olsa bir farklılık elde etmeniz mümkün.

2018 yazının gözlük trendlerini görmek için sayfayı aşağı doğru kaydırabilirsiniz.