Gözenek temizleme için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Ciltte bulunan gözenekler, iyi temizlenmediğinde orada biriken kir ve yağ gözeneklerin büyümesine, sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere gözenek temizleme için 4 doğal yöntem sunuyoruz.

Cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizleyerek yağlanmayı kontrol altına alabilir, sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumuna engel olabilirsiniz. Daha sonra gözenek sıkılaştırıcı maskeler yardımıyla pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Temiz bir cilt için yumurta akı maskesi

Yumurta akı, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gideriyor, gözeneklerin temizlenmesini sağlıyor. 1 yumurta akını 1 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Ardından cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra soğuk suyla cildinizi durulayın.

Gözenekler için maydanoz maskesi

Maydanoz, cildi toksinlerden arındırır, tıkalı gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu önler. 5 dal maydanozu güzelce yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra temiz bir bez yardımıyla maydanoz suyunu yüzünüze uygulayın. 10 dakika boyunca uyguladığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz.

Yağlı ciltler için elma sirkesi

Elma sirkesi asidik yapısı sayesinde cildin fazla yağdan arınmasına olur. Ciltte biriken kirleri temizler. Bir miktar elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda siyah noktaların ve sivilcelerin azaldığını göreceksiniz.

Sivilce kurutucu karbonat maskesi

Karbonat, cildin pH dengesini düzenler ve derinlemesine temizlik sağlar. 2 çay kaşığı karbonatı suyla macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Karbonat maskesi düzenli olarak uygulandığında sağlıklı, parlak ve genç bir cilt görünümü sağlar.

Gözenek temizleme için sizlere sunduğumuz doğal yöntemlerden tam fayda sağlamak için düzenli olarak uygulamaya özen gösterin.

Siyah noktalar için garantili yöntemler

Yağlı ciltler için doğal maskeler

Ciltteki gözenekler nasıl sıkılaşır?