Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morlukları günlük hayatta daha yorgun ve yaşlı görünmenize sebep olabilir. Göz altı morluklarından kurtulmak mümkün ancak öncesinde bu morluklar neden olur, niçin ortaya çıkar bilmek gerekir.

Gozalti-morluklari

Gözaltı morlukları neden olur?

Gözaltındaki morlukların birden çok nedeni olabilir. Ancak genelde genetik ve yaşam tarzına bağlıdır. Yaşam tarzı ile kastettiğimiz “yoğun iş temposu, yorgunluk, stres, uykusuzluk, dengesiz beslenme” gibi durumların gözaltı morluklarının oluşmasında etkili olduğudur. Bununla birlikte aşırı tuz tüketimi de göz altı morluklarına sebebiyet verir.

Tıpta gözaltı morluklarının sebepleri “alerji, demir eksikliği anemisi, karaciğer ve böbrek sorunları” başlıkları altında sıralanır. Bu konularla ilgili daha detaylı bilgi için uzman doktorlara danışmakta fayda var.

Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Gözaltı morluklarından doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Evde gözaltı morlukları için uygulayabileceğiniz birtakım kürlerin tariflerini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Gözaltı morlukları için salatalık kürü tarifi

Öncelikle bir adet salatalığa ihtiyacımız var. Salatalığı güzelce yıkadıktan sonra dairesel şekilde kesip gözlerinizin üzerine yerleştirip 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli. Her gün yapabilirsiniz. Ya da kabuklarıyla birlikte rende yaptığınız salatalığın suyunu buzdolabında bekletip pamuk yardımıyla soğuk olarak gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza yavaşça uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası bu kürü 15 dakika kadar bekletip yüzünüzü ılık bir suyla göz altınıza masaj yaparak yıkayabilirsiniz.

Gözaltı morlukları için patates kürü tarifi

Bir patatesi güzelce yıkayıp üzerindeki topraktan ve kirden arındırdıktan sonra dairesel şekilde kesin sütün içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Taze nane ve varsa fesleğen yapraklarını kopararak soğuk sütün içine atın. Sonra patates dilimlerini gözlerinize yerleştirin ve 10 dakika kadar bekletin. Aynı zamanda nane ve fesleğenin etkisiyle gözenekleriniz ve cildiniz ferahlayacak ve rahatlayacak.

Gözaltı morluklarını geçirmek ile ilgili daha fazla yöntemi “Gözaltı morluklarını geçiren doğal yöntemler” yazımızda bulabilirsiniz.

Uygulama sonrası görüş ve düşüncelerinizi bu başlık altında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

vestel