Far bazı

 

Far bazı, farın pürüzsüzce sürülmesini ve kalıcı olmasını sağlar. Ayrıca gözkapaklarındaki kırmızı ve mavi damaları gizler. Far bazını parmaklarınızı kullanarak kirpiklerinizden başlayarak kaş kemiğine kadar yayın.

 

Far

 

Gözlerde nadiren iki renkten fazlasına ihtiyaç vardır. Eğer bakışlarınıza seksi bir derinlik katmak istiyorsanız, iki ton pudra fara ihtiyacınız olacak demektir. Kirpiklerden kaş kemiğine doğru yayılan ilk rengin tonu açık olmalıdır. Ardından gözkapaklarını daha koyu bir tonla renklendirmelisiniz. Şampanya veya şeftali tonlarını kullanabilirsiniz.

 

Dumanlı bir etki yaratmak için, tamamlayıcı olarak daha koyu bir renk kullanın. İlk far tonundan iki ton daha koyu renk seçin. Bronz veya çikolata renkleri uygun olacaktır.

 

Fırça

 

Göz makyajını parmaklarınızla da yapabilirsiniz ancak renklerin karışması ve çizgilerin düzgün olması için iyi bir fırça kullanmanız daha doğru olacaktır.

 

Yassı far fırçası, farı uygulamak için idealdir. Toz far uygulamak istiyorsanız, doğal malzemelerden üretilmiş bir fırça seçmelisiniz. Krem far için sentetik fırçaları tercih edin.

 

Yuvarlak far fırçası, gölge yaratmak için idealdir. Onun yardımıyla göz kapaklarınızın daha dıştaki köşelerine ikinci farı uygulayabilir, iki far rengini kaynaştırabilirsiniz.

 

Göz kalemi

 

Likit, jel, krem veya kalem… Göz kalemi gözleri belirginleştirmekle kalmaz, kirpiklerin daha kalın ve güzel görünmesini sağlar. Kirpik tellerinin arasındaki boşluğu doldurur ve daha yoğun görünmesine yardımcı olur. Göz kalemi kolay sürüldüğünden eye-liner ve diğerlerinden daha çok tercih edilir. Yumuşak bir göz kalemini gözün iç ve dış çizgisine uygulayın. Gündüzleri kahverengi tonlarda bir kalem tercih edebilirsiniz.

 

Rimel

 

Son aşamada rimeli uygulayarak gözlerinizin makyajını bitirirsiniz ancak unutmayın ki; rimel seçimi çok önemlidir. Rimel seçiminiz iyi olduğunda eğer sürmeyi beceremezseniz, yine bütün emekleriniz boşa gidecektir.  Rimel sürüş teknikleri için bu yazımıza bakabilirsiniz.