Göz çevresindeki koyuluklar, kırışıklıklar için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle yaş ilerledikçe göz çevresinde belirginleşen çizgiler için bitkisel çözümler mevcut. Yüksek Topuklar editörleri olarak sizlere göz çevresi için doğal bakım yöntemleri sunuyoruz. En iyi sonucu almak için bu yöntemleri düzenli uygulamaya özen göstermelisiniz.

Göz çevresinde bulunan deri normal deriden çok daha incedir. Yaş, kozmetik ürünler, stres, uyku düzeni, sigara, alkol gibi faktörler göz çevresinin zaman içinde yıpranmasına neden olur. Bu yıpranmayı önlemek için daima nemli tutmalı ve düzenli olarak bakım yapmalısınız. Aynı zamanda, düzenli beslenmeye, vitamin ve mineral bakımından zengin besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Göz çevresi bakımı için doğal bakım yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Göz altı torbaları için buğday yağı

Göz altı torbalarından şikayetçiyseniz, buğday yağı ile bakım yapabilirsiniz. Buğday yağını işaret parmağınıza dökün. Göz altınıza ve göz çevrenize masaj yaparak yedirin. Bu yöntemi de akşamdan uygulayın ve tüm gece göz çevrenize bakım yapmasına izin verin. Her gün uygulayabileceğiniz buğday yağı, düzenli kullanımda etkisini gösterecektir.

Göz çevresi için kayısı çekirdeği yağı

Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz kayısı çekirdeği yağı içerdiği bileşenler sayesinde, kırışıklık görünümünü hafifleterek cildi gerginleştirir. Her iki elinizin işaret parmağına yeteri kadar kayısı çekirdeği yağı alın ve göz çevresine parmaklarınızla nazik bir şekilde uygulayın. Bu işlemi akşamları temiz cilde uygulamaya özen gösterin.

Göz çevresi için yumurta akı maskesi

Protein bakımından zengin olan yumurta, göz çevresindeki kırışıklık görünümünü hafifletmek ve cildi germek için etkili yöntemlerden biridir. 1 adet yumurta akı, rendelenmiş 1 adet havuç, 1 çay kaşığı aloe vera yağını bir kase içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı hem cildinize hem de göz çevrenize uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulamaya özen gösterin.

Göz altları için salatalık maskesi

Salatalık maskesi, göz çevresinde kırışıklık oluşumunu önler, göz altı torbaları ve morluklarını hafifletir. 1 adet orta boy salatalığı soyup rendeleyin. Daha sonra suyunu süzün ve dolapta yaklaşık bir saat bekletin. Soğuyan salatalık maskesini göz çevresinize uygulayın. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Göz çevresi için doğal bakım yöntemlerini öğrendiniz. Göz çevresi hassastır, bu yüzden nemlendirici krem olarak göz çevresi için özel üretilmiş olanları tercih edin.