Evde göz çevresi bakımı için birbirinden güzel maskeler sunuyoruz! Tamamen doğal malzemelerle hazırlanıyor, her ihtiyaca cevap veriyor. Doğal ve pratik maskeleri, ‘Yüksek Topuklar’ kadın sitesi farkıyla okuyun, yıllardır süren dostluğumuza güvenip uygulayın.

Göz çevresi ve göz altı torbaları için maske tarifi

Bu maske mutfağınıza saklanıyor, güzelliğiniz için hemen kullanmalısınız! Göz altı torbalarına iyi geliyor, göz çevresine doğal bakım yapıyor.

Patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır.

Göz altı morlukları için maske tarifi

Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Haftada 2-3 kez uyguladığınız bu doğal maske, göz altı morlukları için faydalıdır.

Göz çevresi kırışıklıkları için maske

Maske için gerekli malzemeleri aktardan veya güzellik ürünü satan mağazalardan alabilirsiniz. Düzenli kullanımda çok iyi sonuçlar veriyor. Üşenmeden uygulayın! Haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

Malzemeler,

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı kayısı yağı
  • 1 çay kaşığı avokado yağı

Hazırlanışı,

  1. Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın.
  2. Gece uyumadan önce göz çevresine sürün.
  3. Sabaha kadar bekletin ve uyanınca ılık suyla durulayın.

Göz şişkinliği için hızlı çözüm

Uyandığınızda göz çevrenizde şişkinlik varsa, merak etmeyin hemen çözümü de var! Bir parça buzu kumaş bir peçeteye sarıp gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz çevresi bakımı için doğal yöntemleri öğrendiniz.