Birçok kadının ortak problemi olan göz altı morlukları ve şişlikleri, genellikle tempolu hayat, yorucu ve yoğun geçen günlerden sonra meydana geliyor. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak göz altı morluklarına 4 adımda çözüm önerisi sunuyoruz. Daha aydınlık göz altlarıyla harika bir cilde kavuşmak için önerilerimizi hemen okumaya başlayın.

Uyku

Uyku düzensizliği ve yeteri kadar uyumamak, göz altlarının hemen morarmasına neden oluyor. Göz altlarınızın daha aydınlık olması için karanlık bir odada günde 7-8 saat aralıksız uyumanız şart. Üstelik vücudunuzun uyurken hücre yenilediğini de unutmayın.

Göz kremleri

Vücudunuzdaki en ince deri tabakasına sahip olan göz altıları, en çok bakım gerektiren bölgelerden biri. Her sabah ve her akşam gözlerinize cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir göz kremi sürerek hem yaşlanma belirtilerini azaltabilir hem de olası morlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Salatalık dilimleri

Salatalık özlü kremleri hepimiz biliriz. Peki ya salatalığın göz altlarına olan etkisini? Göz altı morluklarına ve şişkinliklerine kalıcı bir çözüm arıyorsanız, cevap salatalık! Her gün gözlerinizin üzerine yerleştireceğiniz salatalık dilimlerini 15-20 dakika bekleterek doğal bakım yapabilirsiniz.

Göz altına acil çözüm!

Göz altlarınızın şiş ve mor olduğu zamanlar bu durumun üstesinden gelmek için, buzlu sudan yardım alın. Gözlerinizi buzlu su ile yıkayın ya da ince bir beze sarılı olan bir buzu gözlerinizin altında hafifçe gezdirin. Morluk ve şişliklerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Göz altı morluklarına evde çözüm önerileri için tıklayın!