Adana’nın çeşitli yerlerinde çekimlerine devam edilen Görüş Günü Kadınları dizisinin konusu; sosyal konumları ve dünyaları birbirinden farklı 4 kadının hayatını anlatıyor. Bu kadınların tek ortak noktası, sevdiklerinin cezaevinde olması. Aşık oldukları adamları görebilmek için “görüş günleri”ni bekleyen kadınlar, birbirlerinin hayatlarına hiç ummadıkları bir şekilde dokunuyor, ve sevdiklerinden ayrı ayakta kalmak için mücadele vermeye çalışıyor. 

 

Dizinin çekimleri için 15 yıl önce Ortadoğu’nun en büyük iplik ve dokuma fabrikası olan eski Çukobirlik binası yeniden tasarlandı ve 7 bin 500 metrekarelik gerçeğe çok uygun bir cezaevi yapıldı. Dizinin yapımcısı Mehmet Yiğit Alp, cezaevinin gerçeğe uygun inşa edilmesi için büyük bir özen gösterildiğini ifade etti.

 

Güçlü oyuncu kadrosuna sahip dizide; Gülay karakterini Yıldız Çağrı Atiksoy, Süreyya karakterini Şenay Gürler, Zehra karakterini Semra Dinçer, Kudret karakterini İlhan Şeşen, Sertaç karakterini Deniz Karaoğlu, Hakkı karakterini Yosi Mizrahi, Murat karakterini Kemal Uçar, Lale karakterini Nesrin Cavadzade, Ömer karakterini Alpay Atalan ve Mehmet karakterini ise Sinan Tuzcu canlandırıyor. Senaryosunu Özgür Evren Heptürk’ün yazdığı dizinin yönetmenliğini ise Veli Çelik üstleniyor.

 

Merakla beklediğimiz Görüş Günü Kadınları, Eylül’den itibaren Fox TV ekranlarında olacak.  Görüş Günü Kadınları’nın tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.