Kadınlarda göğüs ucunda kıl çıkması, sık yaşanan ama konuşmaktan çekindiğimiz bir konudur. Hormonal değişimler veya tüy yapısı sebebiyle, göğüs çevresinde tüylenme olabilir. Çözüm yolları ise, en yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar’dan geliyor!

Göğüs ucundaki kılları jiletle almak, acısız bir çözüm olarak görünebilir. Ancak, tüylerin daha sert ve kalın çıkmasına sebep olabilir. Üstelik, henüz sarı ve ince olan tüyleri farkına varmadan tıraş ederseniz, tüy artışı meydana gelebilir. Bu sebeple, bize göre bu bölgede jilet kullanmak uygun bir çözüm değildir.

Özel bölge için kağıt ağda kullanabilirsiniz!

Kadınlarda göğüs ucunda kıl çıkmasına çözüm olarak, kağıt ağda kullanabilirsiniz. Özellikle, genital bölge ağdası için üretilmiş küçük kağıt ağdalar, size yardımcı olacaktır. Göğüs ucuna yetecek büyüklükte kağıt ağdayı kesin. İyice ısıtın. Ağdayı göğüs çevresine yapıştırıp kılların çıkma yönünün tersine çekin.

Ağda sonrası, göğüs çevresine su değdirmeyin. Bebe yağı veya nemlendirici krem sürüp bu bölgeyi dinlendirin.

Lazer epilasyonla göğüs kıllarından kurtulun!

Kadınlar sevişirken ne düşünür konusunu açarsak, ilk sırada istenmeyen tüylerimiz olabilir! Göğüs ucundaki kılları, sevişme esnasında fark edip utanabilir ve konsantrasyonumuzu kaybedebiliriz. En iyisi, bu sorun için kalıcı çözümden faydalanmaktır.

Biz, “Yüksek Topuklar” editörleri olarak, tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon tercih ediyoruz. Bacak, genital bölge, koltuk altı gibi göğüs ucundaki kıllar için de lazer epilasyon yaptırmak mümkün…

Acil durumlarda cımbız kullanabilirsiniz!

Acilen hazırlanıp sevgilinizin yanına gitmeniz gerekiyorsa, göğüs ucu kıllarını mutlaka kontrol edin. Yoğun ışık altında, cımbızla tek tek tüylerinizi alın. Bu, acil durumlar için kurtarıcı bir yöntemdir.

Tüy dökücü krem kullanmayın!

Göğüs ucu ve çevresi, kadın sağlığı açısından son derece özeldir. Bu yüzden, tahrişe sebep olan tüy dökücü kremleri göğüs çevresinde kesinlikle kullanmayın. Göğüs ucunda kızarıklık, yanma hatta yara olabilir.